דיווח: "ישראל חטפה בכיר חמאס בסיני"

גורמים ביטחוניים בעזה מדווחים כי עקבותיו של גורם במנגנוני הביטחון של החמאס ברצועת עזה נעלמו בימים האחרונים בצפון סיני. "אל-קודס אל-ערבי" הלונדוני: משפחתו קיבלה טלפון מקצין ישראלי - שטען כי בנה עובר חקירה בישראל, ועליה לקחת לו עורך דין

סיני. "בכיר חמאס נחטף" (חדשות 2)

רצועת עזה סוערת בימים האחרונים בעקבות דיווחים לא מאומתים על פעיל חמאס בכיר שאבד עמו הקשר, בזמן שיצא מן הרצועה ושהה בסיני. לטענת גורמים פלסטיניים, הבכיר נחטף על ידי ישראל ונחקר בימים אלה במתקן סודי.

העיתון "אל-קודס אל-ערבי" הלונדוני מצטט הבוקר גורמי ביטחון ברצועת עזה הטוענים שקיים בידיהם מידע המאשר כי "נעלמו עקבותיו של אחד מפעילי מנגנוני הביטחון בעזה לפני חמישה ימים". אותם המקורות סיפרו לעיתון כי אחד מבני משפחתו של "החטוף" יצר קשר עם מנגנוני הביטחון וסיפר להם כי אבד עמו הקשר בימים האחרונים - בזמן שהותו בסיני.

"קצין ישראלי אמר שאנחנו צריכים לקחת לו עורך דין"

"המשפחה קיבלה שיחת טלפון מאדם שטען כי הוא קצין במודיעין הישראלי, אשר יידע אותה שבן המשפחה נעצר, שהוא עובר חקירה ושהמשפחה צריכה לקחת עבורו עורך דין", דיווח העיתון. עם זאת, גורמים ביטחוניים אחרים בעזה אמרו כי הנושא עדיין בבדיקה, וכי לא ידועות נסיבות היעלמותו מסיני.

"הצעיר הגיע לצפון סיני ככל הנראה באמצעות המנהרות. אם אכן נחטף - מדובר בפעם הראשונה שמנגנוני המודיעין הישראליים חוטפים פלסטיני על אדמת מצרים", דיווח העיתון.

בחודש אפריל השנה הוגש כתב אישום נגד דיראר אבו סיסי, מהנדס החמאס שנחטף באוקראינה והובא לישראל, בגין פיתוח ושדרוג מערך הטילים של חמאס. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בזמנו למעצרו של אבו סיסי וטען כי הוא "מסר מידע בעל ערך רב בחקירותיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת