ללא עימותים: פונה מאחז מצפה יצהר

כוחות גדולים של צה"ל ומשטרה הגיעו הלילה למאחז מצפה יצהר, הסמוך לשכם, על מנת לפנות אותו. מקורות בשטח דיווחו על מאות נערים ונערות שעשו את דרכם לשטח כדי למנוע את הפינוי, אך הוא הסתיים ללא עימותים. למרות חסינותו, כניסתו של ח"כ מיכאל בן ארי למקום נמנעה. איתמר בן גביר: "עלולים לעשות מעשה בעקבות הפינוי"

פונה מאחז מצפה יצהר: מאות חיילים ושוטרים הגיעו לפנות בוקר למצפה יצהר שבשומרון על לפנות את המאחז. מאות נערים ונערות מהתנחלויות סמוכות עשו את דרכם אל המאחז כדי למנוע בכוח את הפינוי, אך היערכות מוקדמת של כוחות הביטחון, שכללה חסימות צירים, הובילה לפינוי שהסתיים ללא תקלות. בימין זועמים ומבטיחים - נבנה מחדש את המאחז שפונה.

בצה"ל נערכו מראש למנוע עימותים במהלך הפינוי, וחסמו את כל הצירים המובילים למקום. מאות צעירים שעשו דרכם למאחז לא הצליחו להגיע בזמן בעקבות החסימות, וכך הרסו כוחות הביטחון כמעט ללא הפרעה את שני המבנים במאחז.

"יש הרבה חסימות במקום, ככל הנראה אי אפשר יהיה לעצור את הפינוי הזה", אמר תוך כדי הפינוי פעיל הימין איתמר בן גביר לחדשות 2 באינטרנט. "חבל שבמקום להרגיע את הטוח, בוחרים דווקא לחמם את העניינים", אמר בן גביר והזהיר: "יכול אדם לקום ולעשות מעשה בעקבות הפינוי הזה".

בצעד חסר תקדים, מנעו כוחות הביטחון את כניסתו למאחז של חבר הכנסת מיכאל בן ארי - למרות חסינותו. בן ארי אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "במקום להרגיע את השטח, נתניהו וברק משליכים גפרור לתוך חבית של נפט", אמר בן ארי והוסיף כי לדעתו הריסת הבתים ביצהר תגרור תגובת שרשרת. "מדובר בצעד לא חכם ולא צודק", לדבריו.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר: "מקומם לראות כיצד הורסים בתאווה בלתי נשלת בתי יהודים  בארץ ישראל, כשהחוק כביכול משמש כתירוץ להריסה לגזענית רק כלפי יהודים, בעוד על ההר ממול עשרות בתים ערביים שנבנו ללא כל היתר ובניגוד מוחלט לחוק - חלקם תוך צפצוף על  החלטות בג"צ‎. אני בטוח שהמבנים יוקמו מחדש‎".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת