צפו: עימות אלים בין פעילי ימין לשוטרים בירושלים

כחלק מחקירת אירועי "תג מחיר", הגיעו שוטרים אל דירה בשכונת קריית משה שבבירה, בה מתגוררים מתנחלים שהורחקו מיהודה ושומרון. מאות פעילי ימין החלו להתעמת עם השוטרים והשחיתו ניידות, שישה מהם עוכבו לחקירה. צפו בתיעוד מזירת האירוע

עימות סוער התפתח בצהריים בשכונת קריית משה שבמרכז ירושלים, כששוטרים פרצו לדירה שבה מתגוררים פעילי ימין שהורחקו בצווים מינהליים משטחי יהודה ושומרון - במטרה לעצור חשודים בפעולות "תג מחיר". בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט מתועדים רגעים מהפעילות, שבהם נראים פעילי ימין מוצאים אל מחוץ לדירה - דרך החלון.

במשטרה מסרו כי עם תחילת הפעילות במקום, הגיעו לרחוב משה בן צבי, סמוך מאוד לישיבת "מרכז הרב", כ-150 חובשי כיפות שניקבו צמיגים של ניידות משטרה וניפצו את השמשה של אחת מהן.

בסופה של הפעילות עוכבו לחקירה שישה חשודים, אחרי שמהדירה המדוברת נלקחו לבדיקה פריטים שונים שאותרו בה וייתכן שיעידו על קשר, לכאורה, בין הפעילים שהורחקו מהשטחים לבין האירועים האלימים של התקופה האחרונה.

פעיל הימין איתמר בן-גביר היה בזירת העימות והביע מורת רוח מפעילות השוטרים, שלטענתו נהגו בתושבי המקום באלימות קשה. "למה הם היו צריכים לפרוץ ככה לדירה?", הוא שאל. ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי, שגם הוא היה עד להתרחשויות, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "המשטרה צילמה איך שהוציאו מתוך הדירה הזאת ארגז מלא רובים, רק שכולם היו עשויים מפלסטיק".

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה על הדברים כי "מי שטוען לאלימות - רשאי להתלונן במח"ש על כך".

מסגד הוצת בירושלים; נוער הגבעות יוגדר "ארגון טרור"

מעצרם של פעילי הימין בצהריים בא שעות אחרי שבמהלך הלילה ריססו אלמונים כתובות נאצה ובהן "תג מחיר", "מוחמד חזיר" ו"מצפה יצהר" על קירותיו של מסגד נטוש ברחוב שטראוס שבירושלים. אחר כך, הוצת המקום.

בריאיון לרשת ב' הביע שר הביטחון אהוד ברק תמיכה ביוזמתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להגדיר את המתפרעים "ארגון טרור", מה שיאפשר לגזור עליהם עונשים חמורים, כפי שחשף אמש פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' במהדורה המרכזית.

"יש לבחון את זה מבחינה משפטית, אם זהו גוף או אוסף של יחידים", אמר ברק והדגיש כי יש לטפל בקיצוניים "כפי שמטפלים בארגוני טרור".

"זו עבריינות ברמה גבוהה מאוד ברמת טכניקות ההתחמקות מגורמי אכיפת החוק", הוסיף שר הביטחון, "אני משוכנע שניתן לנקוט בכל צעד דרוש, כולל שימוש בחקיקת חירום".

גם שר החוץ אביגדור ליברמן גינה בחריפות את המתפרעים בחטמ"ר אפרים ואמר כי אסור לעבור לסדר היום על אירועים כאלה. "המעשים הללו גורמים נזק עצום למפעל ההתיישבות היהודית ולחברה הישראלית", אמר ליברמן בשיחה עם פעילי מפלגתו והוסיף: "שום עניין לא מצדיק פגיעה והשתלחות בחיילי צה"ל. מדובר בעשבים שוטים שיש לעקור אותם מן השורש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת