הדרכה לפעילי ימין: "כך תחבלו ברכבי צה"ל"

פרסום באתר "הקול היהודי" מדריך את פעילי נוער הגבעות כיצד למנוע מחיילי צה"ל לפנות מאחזים. חלק מההוראות מסבירות במפורש כיצד לחבל ברכבים של צה"ל, כולל באמצעות הכנסת דבק מגע או חול למתנע. הפרסום הוסר מהאתר, אבל בתנועת "שלום עכשיו" כבר הודיעו על כוונתם להגיש היום תלונה במשטרה נגד מפעיל האתר

הוראות מדויקות כיצד לחבל ברכבי צה"ל (חדשות 2)

הביקורת החריפה שנמתחה על נוער הגבעות בעקבות האירועים האלימים נגד כוחות צה"ל לא הרתיעה את עורכי "הקול היהודי", האתר המזוהה עם הימין הקיצוני: מכתב שהופיע באתר מסביר לפעילי הימין הקיצוני כיצד לפעול נגד חיילי צה"ל ולחבל ברכושם כדי למנוע פינוי מאחזים. הידיעה פורסמה הבוקר בגלי צה"ל.

המסמך, שנכתב בלשון צינית על ידי בעז אלברט, מציע "מבחר טיפים לחייל היהודי". בפועל, ניתנים בו דגשים לפעילים כיצד למנוע את פעולת הפינוי, גם במחיר של נזק לרכוש צה"ל. "בימים אלו, בו הצבא נערך למשימה הכל-כך חשובה והכרחית - החרבת היישובים והמאחזים - להלן מספר דגשים והקפדה עליהם תשמר את היכולת המבצעית של היחידה שלך לבצע את הפעולה החיונית של הריסת הבתים", לשון המכתב.

בהמשך המכתב, ניתנות הוראות מפורשות על דרכי הפעולה. "בכל כלי רכב יש סוויץ'. חשוב מאוד להקפיד שלא ייתקעו בו קיסמים או חתיכות עץ, וכן שלא יישפך עליו דבק מגע והכל ישתבש. מנועי רכב רגישים מאוד לסוכר או חול, בדגש על מכלי הדלק והשמן שלה. אי זהירות בעניין עשויה לפגוע מאוד ביכולת היחידה לבצע את ההרס, רק בגלל חוסר בתשומת לב קטנה. לא חבל?", נכתב.

לדברי מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, פרסום המסמך הזה בסמיכות לפעולות האלימות שנרשמו בשטחי יהודה ושומרון ועל גבול ישראל-ירדן מוכיחה את מגמת ההקצנה בקרב נוער הגבעות. "לא צריך להיות שוטר בכיר או קצין בשב"כ כדי לדעת עד כמה התרחבה תופעת האלימות וההסתה בקרב המתנחלים", אמר אופנהיימר בריאיון לגלי צה"ל. "אפשר פשוט לפתוח את האינטרנט ולגלות הוראות והנחיות כיצד לחבל בציוד צה"לי. הבוקר נגיש תלונה במשטרה נגד מפעילי האתר".

מנגד, בסביבת כותבי המאמר משוכנעים הבוקר שתוכן המכתב עוות ומפצירים בקוראים להיצמד לכתוב. למרות טענותיהם, קשה להתעלם מההנחיות, שקוראות לפעילים הקיצוניים לפעול בדרכים נוספות, כפי שמופיע בסיום המכתב: "עד כאן באופן כללי. אם תשקיע מעט מאמץ נוסף, אני בטוח שתמצא תחומים נוספים שהקפדה על ביצועם יגדיל את הבטחת הצלחת המבצע. בהצלחה!"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת