גורמי מודיעין: צה"ל קיבל התרעה על פריצה

אתמול פרצו לבסיס החטיבה המרחבית אפרים כחמישים מתנחלים במחאה על הכוונה לפנות מאחזים. גורמי מודיעין חושפים כי התרעה בנושא הונחה לפתחם של מפקדי פיקוד המרכז. בצה"ל טוענים כי הטענות אינן מוכרות להן. הסמח"ט שנפגע סיפר אתמול לרעייתו: "הקריאה 'נאצי' כאבה לי"

גורמי מודיעין: בצבא ידעו על כוונת המתנחל (חדשות 2)

כחמישים מתנחלים פרצו אתמול לבסיס מפקדת החטיבה המרחבית אפרים ביהודה ושומרון ובאירוע נוסף תקפו את רכבו של מפקד החטיבה ופצעו אותו ואת סגנו. עיתון "הארץ" מדווח היום כי צה"ל קיבל התרעה על כוונת מתנחלים לפרוץ לבסיסים בגדה.

על פי הדיווח, גורמי מודיעין התריעו מספר פעמים בחודשים האחרונים כי במקרה של פינוי מאחזים, פעילי ימין ינסו לפגוע בכלי הפינוי בתוך הבסיסים. מידע זה הונח לפתחם של בכירי צה"ל ובכירי פיקוד המרכז בפרט. מצה"ל נמסר כי הטענות אינן מוכרות להן. אלוף פיקוד המרכז אבי מזרחי התייחס אמש לאירועים שקרו סמוך לבסיס. "בשלושים שנות שירותי בצה"ל לא ראיתי שנאה כזאת של יהודים כלפי חיילים", אמר מזרחי.

הסמח"ט שנפצע: "כאב לי יותר שקראו לי נאצי"

סגן אלוף צור הרפז, סגן מפקד החטיבה המרחבית אפרים, נפצע אתמול קל בראשו כתוצאה מפגיעת אבן. "הקריאה 'נאצי' כאבה לי יותר מאשר הפציעה", סיפר לאשתו לאחר האירוע. רעיתו של הרפז סיפרה לעיתון "ידיעות אחרונות" כי "השואה היא נושא רגיש אצלנו, צור מעולם לא קיבל כינוי כזה, זו פגיעה ברמה האישית".

סבתן של צור היא ניצולת השואה ברונקה רון בת ה-93, שנפטרה רק לפני חודש. "סמח"ט החטיבה קיבל אבן בראש מטווח אפס וקראו לו נאצי. הוא נכד לניצולת שואה", אמר האלוף מזרחי. "נמשיך לקיים את הוראות הממשלה, נאכוף את החוק על אפם וחמתם של אלה. אם החוק יאמר לנו לפנות את חוות גלעד, נפנה אותה".

לאחר מכן, במהלך טקס במכללה לביטחון לאומי גינה הרמטכ"ל בני גנץ את האירועים. " לצערי, במהלך ליל אמש אירעו אירועים חמורים ביותר. באירועים אלו שהתרחשו בבקעת הירדן ובמרחב חטיבת אפרים בוצעו הפרות סדר יזומות ואלימות. צה"ל, המגן על עמו מצא עצמו מתגונן בפניו - זהו אבסורד ומציאות בלתי סבירה. אנו משוכנעים כי הגופים האחראים ימצו את הדין עם המתפרעים"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת