"הטרור היהודי" נמשך: מסגד הוצת בירושלים וכתובות נאצה רוססו על קירותיו

השר ברק תומך בהצעת רה"מ להגדיר את פעילי הימין הקיצוני טרוריסטים. בריאיון לרשת ב' אמר כי יש לבחון את העניין מבחינה משפטית כדי להחמיר את הענישה נגדם. לפנות בוקר הוצת מסגד נטוש בירושלים ורכבי פלסטינים הוצתו סמוך לשכם וקלקיליה

נראה שפעילי "נוער הגבעות" לא נרתעים מאיומי הממשלה להגדיר אותם כארגון טרור, ולפנות בוקר מגיעה התשובה - הפעם, במסגד לא פעיל ברחוב שטראוס בירושלים: אלמונים ריססו כתובות נאצה ובהן "תג מחיר", "מוחמד חזיר" ו"מצפה יצהר" על קירות המסגד הנטוש, והציתו את המקום.

בריאיון לרשת ב' תמך שר הביטחון אהוד ברק ביוזמת ראש הממשלה בנימין נתניהו להגדיר את המתפרעים כ"ארגון טרור", מה שיאפשר לגזור עליהם עונשים חמורים, כפי שחשף אמש פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' במהדורה המרכזית.

"יש לבחון את זה מבחינה משפטית, אם זהו גוף או אוסף של יחידים", אמר ברק והדגיש כי יש לטפל בקיצוניים "כפי שמטפלים בארגוני טרור".

"זו עבריינות ברמה גבוהה מאוד ברמת טכניקות ההתחמקות מגורמי אכיפת החוק", אמר, "אני משוכנע שניתן לנקוט בכל צעד דרוש, כולל שימוש בחקיקת חירום".

תג מחיר במסגד בירושלים

שלושה צוותי כיבוי הגיעו לפנות בוקר לרחוב שטראוס בעיר, וכיבו את השריפה שהייתה במסגד במקום וגרמה לנזק של עשן ופיח. מוקד הדלקה היה האחד החדרים בצידו המערבי של המבנה.בתוך המסגד גילו הכבאים כתובות "תג מחיר" וכתובות נאצה. על המבנה נכתבו הכתובות: "כהנא צדק", "ערבי גבר - ערבי בקבר", "מוחמד חזיר" ועוד. על פי ממצאי החקירה הראשוניים עולה חשד להצתה. חוקר דליקות אסף ממצאים מזירת האירוע והעבירם למשטרה להמשך החקירה.

"סמוך לשעה שלוש לפנות בבוקר הגענו לזירה לאחר שקיבלנו הודעה על עשן שעולה במבנה בעיר", סיפר לחדשות 2 דובר כבאות י-ם, להב אסף אברס. "אספנו ממצאים מהזירה ואנו מעבירים אותם למשטרה". המשטרה והשב"כ פתחו בחקירת האירוע, אולם טרם נעצרו חשודים.

עובדים של עיריית ירושלים עוסקים מאז שעות הבוקר במחיקת הכתובות. למרבה המזל, הכבאים הגיעו מהר יחסית ומנעו את התפשטות האש וכך נמנע נזק גדול יותר למבנה.

בנוסף, במהלך הלילה רוססה כתובת גרפיטי על ביתו של פלסטיני והוצת רכבו בכפר יסוף דרומית לשכם. מקרה נוסף אירע בכפר חראס דרומית מזרחית לקלקיליה, כשכתובת רוססה על חנות רכב שהיה במקום הוצת. מדובר צה"ל נמסר כי "האירוע נמצא בבדיקת כוחות הביטחון".

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר הבוקר כי "אסור לעבור על כך לסדר היום. מי שעשה את זה פעל נגד האינטרס הלאומי. זה פשע, צריך לעצור את האנשים. אני בטוח שהמשטרה תעשה את המקסימום כדי לעצור אותם".

מנגד, אמר פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל כי "האיומים של גורמי אכיפת החוק רק מדרבנים גורמים שונים לעשות מעשים כדי להחזיר את השקט, על ראש הממשלה נתניהו ליצור דיאלוג עם נוער הגבעות ולא עימות", לדבריו.

לפני שבוע: מסגד הוצת בשומרון

פעולת "תג מחיר" האחרונה התבצעה גם לפני כשבוע, כשהוצתה כניסה למסגד בברוקין שמדרום-מזרח לקלקיליה, ככל הנראה באמצעות השלכת צמיג בוער לעברו. נוסף על כך, רוססו כתובות גרפיטי על המסגד וכן הוצתו שני כלי רכב בקרבתו. האירוע נמצא בבחינה של צה"ל ושל משטרת ישראל".

פלסטינים מקומיים סיפרו כי ההצתה התרחשה עם עלות השחר, וכן כי המסגד עלול היה להינזק עוד יותר אלמלא דלתו הנעולה, שמנעה מהאחראים להבערת האש להיכנס אל תוך בית התפילה המוסלמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת