מילואימניק הורד מהרכבת הקלה במזרח ירושלים - כשהוא לובש מדים

חייל מילואים היה בדרכו לצפון ובחר לעלות לרכבת הקלה בירושלים עם התלושים שקיבל מצה"ל. אלא שאז הוא גילה כי אין הסדר בין הרכבת למשרד הביטחון וכי התלוש שבידו לא קביל. הסדרן ביקש ממנו לרדת בתחנת השכונה הערבית בבית חנינא, וסירב לבקשת החייל לרדת בתחנה אחרת מחשש לחייו. הנהלת הרכבת הקלה: טעות בשיקול הדעת

נתקע עם מדים במזרח ירושלים. אילוסטרציה (רויטרס)

הדרך למילואים רצופה במכשולים: חייל מילואים שהיה היום בדרכו לצפון ועלה על הרכבת הקלה, הורד על ידי הסדרן לאחר שגילה שאין תוקף לתלושי שקיבל מהצבא. הסדרן בחר להורידו כשהוא לבוש במדי צה"ל דווקא בתחנה של השכונה הערבית הגדולה בצפון מזרח ירושלים - בית חנינא.

דני, שמתגורר בפסגת זאב, נקרא לשירות מילואים בגבול הצפון. הוא רצה להגיע לתחנה המרכזית בבירה ועלה לרכבת באחת מתחנות הרכבת הקלה בעיר, אך לצערו, גילה שהתלושים שניתנו לו על ידי הצבא לא קבילים ברכבת, כיוון שטרם נחתם בין הנהלת "סיטיפס" למשרד הביטחון.

כאשר הגיעו לתחנת בית חנינא בצפון מזרח העיר, הורה לו הסדרן לרדת מן הרכבת. דני - שהיה לבוש מדי צה"ל - ביקש לרדת בתחנה אחרת כדי להימנע מלהופיע במדים כשהוא ללא נשק באזור רגיש שכזה, אך הסדרן לא נענה לבקשתו והורה לו לרדת מיד.

חברת "סיטיפס": "נבדוק את הנושא"

סיטיפס: "טעות בשיקול הדעת" (חדשות 2)
כאשר ירד מן הרכבת, הוא ניסה להתרחק מהמקום מהר ככל האפשר על מנת שלא למשוך תשומת לב. שני מאבטחי הרכבת שהבחינו בו, אפשרו לו לשהות בקרבתם כי הבינו שהשהות שלו באותה תחנה על מדים מסוכנת.

"הם לא הצליחו להסביר לי מדוע לא יכלו להוריד אותי בתחנה אחרת. לפחות היה ניתן להשאיר אותי בגבעה הצרפתית שם הייתי יותר בטוח", אמר דני בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. לבסוף, הצליח החייל להגיע ליחידתו בצפון לאחר שעוכב.

מחברת סיטי פס המפעילה את הרכבת הקלה, נמסר בתגובה כי "על פניו נשמע כי הייתה כאן טעות בשיקול הדעת של הפקח. אנו נבדוק את הנושא". בעניין ההסדר שמתעכב בין ההנהלה למשרד הביטחון באשר לנסיעה של חיילים ברכבת נמסר כי "לצערנו, למרות פניות חוזרות ונשנות שלנו למשרד הביטחון ולצה"ל בחודשים האחרונים, נכון לעכשיו משרד הביטחון אינו מעוניין בהסדרת נסיעות חינם לחיילים".

ממשרד הביטחון נמסר כי "הנושא מצוי בעבודת מטה במערכת הביטחון להסדרת ההסכם עם הרכבת הקלה. אין בכוונתו לנהל את המשא ומתן עם החברה דרך התקשורת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת