בגלל המאבק על התקציב: משרד הביטחון מקפיא את הרכש ל-2012

מסמך שהופץ בסוף השבוע בין ראשי האגפים במשרד הביטחון מורה על הקפאת הרכש של הציוד החדש – מנעליים לחיילים ועד טילים. ההחלטה של מנכ"ל המשרד היא לעצור את כל ההתקשרויות החדשות החל מינואר 2012, בגלל אי הבהירות בעניין התקציב

המאבק בין שטייניץ לברק על תקציב הביטחון עולה שלב: מסמך פנימי שהופץ בסוף השבוע במשרד הביטחון מורה על הקפאת הרכש עד להודעה חדשה. זאת, בשל אי הבהירות באשר לתקציב המשרד, שייקבע בשבועות הקרובים על רקע המאבק החברתי.

לחדשות 2 נודע כי מדובר במסמך פנימי שכתב מנכ"ל משרד הביטחון לראשי האגפים במשרד בסוף השבוע האחרון. כותרתו: "עצירת ההתקשרויות - הנחיה: עצירת אישורי הזמנות מתקציב 2012 ואיסור התקשרויות חדשות".

הקפאה עד שתתבהר התמונה בעניין התקציב

משמעותו של המכתב היא שאין להוציא מכרזים חדשים, אין לפתוח בפרויקטים חדשים, אין לאשר תכניות חדשות ואין לבצע הזמנות עתידיות. זאת, על רקע אי הוודאות בדבר גובה התקציב שיעמוד לרשות מערכת הביטחון. במשרד הביטחון אומרים כי לא ניתן יהיה להתחייב לרכש עתידי - עד שתתבהר התמונה.

בשלב זה נזהרים במשרד מלדבר על עצירת האימונים של חיילי המילואים והסדיר, אבל המהלך הזה נבחן לשלב הבא. במשרד הביטחון מעריכים כי המשא ומתן מול משרד האוצר יימשך כשבועיים, אז באמת תתבהר התמונה ונדע אם באמת מדובר כאן במאבק תקשורתי או שמערכת הביטחון הולכת להקפאה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "משרד הביטחון מקיים את החלטת הממשלה מהיום לקצץ בתקציבי כל המשרדים כולל הביטחון. אל למערכת הביטחון להלך אימים על הפסקת ההתקשרות ולעסוק בתרגילי יחסי ציבור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת