החייל החשוד ב"תג מחיר": לא קיבלתי אוכל

במהלך דיון הארכת מעצר שנערך לחייל החשוד בביצוע פעולות "תג מחיר", נחשפו האשמות מצידו, הנוגעות לתנאי הכליאה והחוקרים. החייל אמר לשופט: "החוקר עם חברים שלו, העמיד אותי כעונש בחקירה שעה וחצי בפינה. זו לא התנהגות ראויה". מעצרו הוארך ב-5 ימים

חשוד בפעולות "תג מחיר". ארכיון (חדשות 2)

בית משפט השלום בירושלים האריך היום בחמישה ימים את מעצרו של חייל החשוד במעורבות בפעולות "תג מחיר" ובהשחתת ציוד צה"ל. במהלך דיון הארכת המעצר שנערך היום טען החייל: "לא קיבלתי ארוחת צהריים משבע בבוקר, וזו פעם רביעית שזה קורה". השופט הורה לבדוק את טענותיו.

בשבוע שעבר נעצר החשוד יחד עם שני חיילים נוספים, בחשד שלקחו חלק בכמה אירועים במהלכם הושחת רכוש צבאי. הפרקליטות ביקשה היום להאריך את מעצרו של החשוד, זאת במטרה להשלים את החקירה בפרשה. בתגובה לבקשת הפרקליטות טען סניגורו של החייל כי מרשו שומר על זכות השתיקה בחקירותיו זאת "בגלל התעללות, מניעת אוכל ודיבורים לא מכובדים".

השופט עודד שחם החליט לאחר ששמע את הצדדים להאריך את מעצרו של החייל עד ליום חמישי, אך מיד לאחר שמסר את החלטתו אמר החשוד: "לא קיבלתי ארוחת צהרים היום... לא קיבלתי ארוחת צהרים משבע בבוקר וזו פעם רביעית שזה קורה. היו ימים שגם צהרים וערב לא קיבלתי ויזרקו אותי לתא. החוקר עם חברים שלו, העמיד אותי כעונש בחקירה שעה וחצי בפינה. זו לא התנהגות ראויה".

בתגובה הנחה השופט את המשטרה לבדוק את טענותיו של החשוד ולדאוג כי הוא יקבל את הארוחות להן הוא זכאי, במועדים סבירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת