הלילה: מטוסי חיל האוויר תקפו יעדי טרור ברצועה

בתגובה לירי הרקטות לעבר שטח ישראל במהלך סוף השבוע, הפציצו מטוסי חיל האוויר מחסן לייצור אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה. הלילה עבר בשקט על תושבי הדרום, ללא ירי של רקטות מהרצועה. בסוף השבוע העריכו גורמים בצה"ל כי אין צפי שסבב העימות הנוכחי יתדרדר להסלמה, אך "אם הירי יימשך - נגיב בעוצמה"

בתגובה לירי הרקטות במהלך סוף השבוע מרצועת עזה לישראל, תקפו מטוסי חיל האוויר מטרות טרור ברצועה. מדובר צה"ל נמסר כי בין היעדים שהופצצו: אתר לייצור אמצעי לחימה. "המטוסים זיהו פגיעות מדויקות במטרות וכן אירעו מספר פיצוצי משנה".

בצה"ל הוסיפו כי לא יסבלו כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל, "נמשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", לשון הודעת דובר צה"ל.

במהלך סוף השבוע התפוצצו בדרום הארץ 18 רקטות קסאם. אמש נורו חמש רקטות, שנחתו בשטחים פתוחים במועצות האזוריות חוף אשקלון ואשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. גורמים בעזה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי בסוף השבוע תקפו מטוסי חיל האוויר מחנה אימון של ארגון החמאס וכי בעת התקיפה נפגעו מספר בתים צמודים לבסיס האימון. גורמים בצה"ל אומרים כי הסיבה לנפגעים האזרחיים היא אחסון של חומרי לחימה של חמאס בצמוד לשכונת מגורים, וכי האזרחים נפצעו מפיצוצי משנה של אותם אמצעי לחימה.

בעקבות סבב ההסלמה הנוכחי, התקיימה בצה"ל הערכת מצב בליל שישי. בסיומה, סיפרו גורמים צבאיים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי על פי ההערכות - לא מדובר בירי של החמאס או הג'יהאד האיסלאמי, אלא של מספר ארגונים קטנים הפועלים ברצועה. בהערכת המצב השתתפו הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, אלוף פיקוד הדרום טל רוסו ומפקדי חילות הים והאוויר. "אם הירי ימשיך - נגיב בחומרה", סיפרו הגורמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת