5 רקטות נורו הבוקר לישראל

הבוקר נורו 5 רקטות לעבר מ.א. אשכול ואשקלון, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בתגובה לירי הלילה, צה"ל תקף ברצועת עזה בפעם השנייה ברציפות: חיל האוויר הפציץ מוקד פעילות טרור בדרום הרצועה. בתקיפה אתמול נהרגו שני בני אדם ונפצעו 13 בני אדם נוספים, לאחר שפוצץ מחסן אמצעי לחימה של חמאס שאוכסן סמוך לבתים אזרחיים

רקטת קסאם. ארכיון (AP)

חמש רקטות נורו מעזה הבוקר. מתוכן, אותרו 3 מהרקטות, שהתפוצצו במועצות האזוריות אשכול ואשקלון מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. הירי מגיע לאחר לילה שני של תקיפות בעזה, שם חיל האוויר תקף מטרה של חמאס בדרום הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרה, ושוב הדגיש הצבא כי לא יסבול ירי לעבר שטח ישראל.

מדובר בלילה שני רצוף של תקיפות חיל האוויר. אתמול לפנות בוקר, נהרג גבר בן 38 בעת תקיפת חיל האוויר על מתקן אימון של חמאס ונפצעו 13בני אדם נוספים. אמש דיווחו הפלסטינים כי נער שנפצע במתקפה אתמול מת מפצעיו בבית החולים בעזה.

גורמים בעזה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי בתקיפת חיל האוויר אתמול הופצץ מחנה אימון של ארגון החמאס וכי בעת התקיפה נפגעו מספר בתים צמודים לבסיס האימון. גורמים בצה"ל אומרים כי הסיבה לנפגעים האזרחיים היא אחסון של חומרי לחימה של חמאס בצמוד לשכונת מגורם, וכי האזרחים נפצעו מפיצוצי משנה של אותם אמצעי לחימה.

אתמול: 11 רקטות לעבר ישראל

בסך הכל, נרשמו משעות הבוקר 11 נפילות בשטח ישראל, כולן אירעו בשטחים פתוחים בתחומי המועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב, אשכול, ובערים אשדוד ושדרות. אחת מהרקטות שהייתה אמורה לפגוע בעיר אשדוד, יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל.

בעקבות התגברות הירי לדרום, התקיימה בצה"ל הערכת מצב. בסיומה, סיפרו גורמים צבאיים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי על פי ההערכות - לא מדובר בירי של החמאס או הג'יהאד האיסלאמי, אלא של מספר ארגונים קטנים הפועלים ברצועה. בהערכת המצב השתתפו הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, אלוף פיקוד הדרום טל רוסו ומפקדי חילות הים והאוויר. "אם הירי ימשיך - נגיב בחומרה", סיפרו הגורמים.


בעקבות המתיחות ברצועה, העלו גם במשטרה וגם במד"א את רמת הכוננות. חקלאים שעבדו בשדות הנושקים לגדר המערכת המקיפה את עזה פונו מהמקום ונאסר עליהם לשוב לשם עד להודעה חדשה. נוסף על כך, נסגרו הכבישים החשופים לגדר - מחשש לפגיעה מירי.

החיסול שהחל המתיחות

בתקיפת חיל האוויר שלשום ברצועה נהרגו האחים עיסאם וסובחי בטאש. הראשון שימש מפקד "פלג המאמינים" של גדודי חללי אל-אקצה ונחשב למי שהיה אחראי על תכנון מתקפת טרור בגבול הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת