גורם צבאי: "לפלסטינים אין אינטרס בהסלמה"

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ קיים הערב הערכת מצב, בה השתתף מפקד פיקוד הדרום טל רוסו, ומפקדי זרועות האוויר והים. על פי הערכות של גורמים הסיבוב האלים הנוכחי לא יתדרדר להסלמה, אך בצה"ל שבים ומדגישים: אם לא תהיה רגיעה - נגיב בחומרה

בעקבות התגברות הירי לדרום, התקיימה בצה"ל הערכת מצב. בסיומה, סיפרו גורמים צבאיים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי על פי ההערכות - לא מדובר בירי של החמאס או הג'יהאד האיסלאמי, אלא של מספר ארגונים קטנים הפועלים ברצועה. בהערכת המצב השתתפו הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, אלוף פיקוד הדרום טל רוסו ומפקדי חילות הים והאוויר. "אם הירי ימשיך - נגיב בחומרה", סיפרו הגורמים.

בסך הכל, נרשמו משעות הבוקר 11 נפילות בשטח ישראל, כולן אירעו בשטחים פתוחים בתחומי המועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב, אשכול, ובערים אשדוד ושדרות. אחת מהרקטות שהייתה אמורה לפגוע בעיר אשדוד, יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. תיעוד מיוחד של נפילת הרקטה הגיע לידי חדשות 2 ושודר בתכנית "אולפן שישי".

בעקבות הירי הנחה צה"ל את תושבי היישובים הסמוכים לגדר המערכת המקיפה את הרצועה לשהות עד להודעה חדשה בקרבת המרחבים המוגנים. במקביל, דיווחו מקורות ברצועה כי ילד שנפגע אמש בתקיפת חיל האוויר מת מפצעיו.

ברצועה נערכים לתקיפות של מטוסי חיל האוויר, כאשר בשעות הצהריים התכנסו, הפלגים הפלסטיניים ברצועה לדיון בחידוש הרגיעה עם ישראל. בין המשתתפים היו גם בכירי חמאס, בראשות ראש הממשלה איסמעיל הנייה. האחרון הודיע בתפילות יום השישי כי ממשלתו מנהלת מגעים אינטנסיביים עם גורמים ערביים ובינלאומיים רבים על מנת "להפסיק את התוקפנות על רצועת עזה", כהגדרתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת