פלסטיני נפצע קשה מירי כוחות הביטחון בנבי סלאח

הכפר שבאזור רמאללה מהווה מוקד להפרות סדר כבר תקופה ארוכה, ובצהריים התלהטו בו שוב הרוחות. לטענת פלסטינים, ירה שוטר מג"ב רימון גז ישירות לעבר מפגין - שנפצע בראשו ואיבד את עינו. פעיל השמאל יונתן פולק: "זה מה שקורה כשהיד על ההדק כל כך קלה"

מפגין פלסטיני נפצע קשה בצהריים מאש כוחות הביטחון בכפר נבי סלאח שבאזור רמאללה. במשטרה טענו כי התקרית התרחשה בשיאו של עימות בין תושבי המקום לבין כוחות הביטחון, כחלק מההפגנות שנערכות שם מדי שבוע.

פעיל השמאל יונתן פולק סיפר בחדשות 2 באינטרנט על ההתרחשויות בזירה: "מה שקרה זה ששוטר מג"ב שהיה בתוך ג'יפ ירה רימון גז במפגין בשם מוסטפא תמימי שמתגורר בנבי סלאח ממרחק של כ-20 מטרים. הוא נפגע ישירות בעינו. הפציעה שלו חמורה מאוד וכנראה שאיבד את העין".

לדברי פולק, בתום סיוע רפואי ראשוני פונה המפגין לטיפול בבית החולים "בילינסון" שבפתח תקווה. הוא תקף את התנהלות כוחות הביטחון בכפר כי "לא קרה שום דבר מיוחד שהצדיק את הירי הזה. זה מה שקורה כשהיד על ההדק כל כך קלה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בנבי סלאח התקיימה הפרת סדר אלימה ובלתי חוקית. השתתפו בה כ-100 פלסטינים שיידו אבנים לעבר כוחות הביטחון, שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות. התקבל דיווח שלפיו נפצע קשה פלסטיני וקיבל סיוע רפואי ראשוני על ידי כוח צה"ל במקום. הוא פונה על ידי צה"ל להמשך טיפול רפואי בבית חולים ישראלי. נסיבות האירוע עודן בבדיקה".

ההפגנות בנבי סלאח: היסטוריה עגומה של אלימות

אין זו הפעם הראשונה שבה מקבלות ההפגנות בנבי סלאח אופי אלים. במאי האחרון נחשף תיעוד מהפרות סדר שאירעו במקום, שגם בהן ירו שוטרים רימוני גז אל מפגינים. בין היתר, נראים חלק מהם בעודם דוחפים בחוזקה מפגינה, לבושה בשחור, עד שזו נפלה לרצפה וזכתה לצעקות של אחד מהם שאמר לה: "קומי!".

בשלב מסוים בתיעוד, נראה אחד השוטרים יורה רימוני גז ישירות לעבר המפגינים. "חולה משוגע! תירגע!", צעק אחד ממשתתפי המחאה. עוד נראה מפגין שוכב על הרצפה, בעוד אחד השוטרים חובט בו באלה.

במקרה אחר נראתה מפגינה מבוגרת, ככל הנראה תושבת הכפר, כשהיא מתיישבת על הרצפה וצועקת. מפגין אומר לשוטר: "תקשיב, היא תמות עכשיו" - ואילו השוטר השיב לו: "מצדי שתמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת