ירדן: לא ניתן לגעת בשער המוגרבים

אחרי המסרים החשאיים - מסר פומבי של אזהרה מהממלכה ההאשמית לישראל. שר החוץ הירדני מתריע מפני עבודות השיפוץ של שער המוגרבים ומדגיש כי ירדן לא תעבור על כך בשקט. "אנחנו מקיימים מגעים מדי יום עם הצד הישראלי בעניין הזה וכן עם ארגונים בינלאומיים", אמר שר החוץ

ירדן מזהירה את ישראל שלא לחדש את העבודות בשער המוגרבים: שר החוץ הירדני נאסר ג'ודה שולח היום מסר חריף לירושלים, לפיו הממלכה ההאשמית מתנגדת נחרצות ל"כל נגיעה ישראלית במקומות הקדושים בירושלים, שעלולה לפגוע בזהותה ובמורשת שלה, לרבות בכל הקשור לשער המוגרבים".

המסר הפומבי הזה, מפיו של הבכיר הירדני, הוא המשך למסרים שהעבירה ירדן בשבועות האחרונים לישראל בערוצים חשאיים, עליהם דיווח בשבוע שעבר כתבנו אודי סגל במהדורה המרכזית. בירדן ובמצרים חוששים כי עבודות השיפוץ עלולות לעורר גל של זעם ברחובותיהן, ברוח "האביב הערבי", עליו הן תתקשנה להשתלט.

"עמדתה של ירדן בעניין זה הוא ברור", הדגיש ג'ודה בדבריו שפורסמו בעיתון הירדני "א-ראי". "ירדן מתנגדת לכל פגיעה ישראלית במצב הקיים בשער המוגרבים, וכן לכל מעשה ישראלי שקשורים בייהודה של ירושלים, מקומותיה הקדושים ובניסיונות לשנות את זהותה", הוסיף ג'ודה. "אנחנו מקיימים מגעים מדי יום עם הצד הישראלי בעניין הזה וכן עם ארגונים בינלאומיים".

מהנדס העיר הורסה על סגירת שער המוגרבים

אתמול הודיע מהנדס העיר ירושלים האדריכל שלמה אשכול כי בכוונתו להוציא צו המורה על סגירה מידית של מעלה המוגרבים בכותל המערבי ועל איסור השימוש בו, זאת בשל העובדה כי המבנה מהווה סכנה לציבור, דליק במיוחד ובסכנת התמוטטות קשה.

במכתב שהעביר המהנדס לקרן למורשת הכותל אמש הוא דרש מהם את סגירתו המיידית. "לאחר בדיקת המבנה הריני קובע כי יש במבנה משום סכנה מיידית למחזיקים, לציבור ולנכסים הסמוכים הנובעת בין היתר מסכנת דליקה והתמוטטות. לפיכך בכוונתי לתת צו לסגור מיד את המבנה ולא להרשות בו כל שימוש". הוראה זו באה לאחר שלפני למעלה מחודש הכריז מהנדס העיר הכריז כי מעלה המוגרבים הזמני מהווה סכנה לציבור, זאת על פי חוות דעת של מפקד שירותי הכיבוי בירושלים.

בשל דחיית ההריסה: רב הכותל מזהיר מפני "אסון המכביה 2"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת