2 רקטות נוספות לדרום; הפלסטינים התכנסו לדון ברגיעה

השקט היחסי ששרר בשעות האחרונות בדרום, הופר בצהריים כששתי רקטות התפוצצו בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מחשש לתגובה של צה"ל – התכנסו הפלגים הפלסטיניים בעזה על מנת לדון בחידוש הרגיעה. בצה"ל פרסמו הודעת הבהרה ובה התנצלות על הפגיעה בבלתי מעורבים בתקיפות הלילה

הפלגים הפלסטיניים ברצועת עזה התכנסו בשעות הצהריים על מנת לדון בחידוש הרגיעה עם ישראל, לאחר ירי הרקטות אמש והבוקר על יישובי הדרום. בדיון נוטלים חלק גם בכירים בממשלת חמאס בעזה.

ראש ממשלת חמאס בעזה, אסמאעיל הנייה, הודיע במהלך תפילות יום השישי כי ממשלתו מנהלת מגעים אינטנסיביים עם גורמים ערביים ובינלאומיים רבים על מנת "להפסיק את התוקפנות על רצועת עזה", לדבריו.

השקט המתוח ששרר מאז שעות הבוקר בדרום הארץ הופר בצהריים, כששתי רקטות שנורו מרצועת עזה התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בצה"ל פרסמו הודעה הבהרה על מהות התקיפות בלילה. "במהלך התקיפות ברצועת עזה אירעו פיצוצים נוספים שנגרמו כתוצאה מנוכחות אמצעי לחימה בקרבת מוקדי פעילות הטרור שהותקפו", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "צה"ל מצר על הפגיעה בבלתי מעורבים אך חוזר ומדגיש כי האחריות היא על ארגון הטרור חמאס". על פי דיווחי כלי התקשורת הפלסטיניים, נהרג בתקיפות אדם אחד ו-13 נוספים נפצעו, נשים וילדים בני משפחה אחת - שבעה מהם קשה.

"נתניהו רוצה להפיל את הרגיעה"

ברשות הפלסטינית גינו בחריפות את תקיפות צה"ל הלילה. ממשלת חמאס בעזה פרסמה גינוי רשמי, אך גינוי חריף לא פחות הגיע מלשכת היו"ר אבו מאזן ברמאללה. "ישראל מנסה לפגוע ברגיעה ובמאמצי הפיוס הפלסטיניים", אמר חבר הוועד המרכזי של הפת"ח סאיב עריקאת. "היא תישא בכל האחריות על תוצאות המהלך הזה".

"ממשלת נתניהו רוצה להפיל את הרגיעה ולהחריף את התוקפנות על עזה, במקביל להרחבת ההתנחלות בירושלים, בראס אל-עמוד, בגשר המוגרבים, בגירוש ובשריפת מסגדים", הוסיף עריקאת. "זוהי מדיניות ממשלתית ישראלית השואפת להרוס דבר שעשוי להביא להחייאת תהליך השלום".

אחרי החיסול אמש, בעקבותיו נשמעו איומים של מספר ארגונים חמושים בעזה להגיב בחריפות, איים היום גם הג'יהאד האסלאמי בתגובה. "לעם הפלסטיני יש את הזכות להגיב על התוקפנות הישראלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת