בוקר מתוח בדרום: הרוג ברצועה, קסאם בשער הנגב

אחרי חיסול המחבל שתכנן פיגוע בדרום והתגובה אמש בירי לעבר ישראל, תקף הלילה חיל האוויר מטרות ברצועת עזה. הפלסטינים מדווחים על הרוג ו-13 פצועים, נשים וילדים בני משפחה אחת. הבוקר: רקטת קסאם התפוצצה הבוקר בשטח פתוח בשער הנגב, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

בוקר מתוח בדרום: רקטת קסאם התפוצצה הבוקר בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. זאת, אחרי תקיפות של צה"ל ברצועת עזה, בו מדווחים הפלסטינים על הרוג ו-13 פצועים, בהם נשים וילדים.

גורמים רפואיים ברצועת עזה דיווחו הלילה בתקיפת חיל האוויר לפנות בוקר ברצועת עזה, נהרג גבר בן 38 וכי הפצועים הם בני משפחה אחת. התקיפה ברצועה בוצע בתגובה לירי הרקטות לעבר ישראל, אמש. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי חיל האוויר תקף שני מוקדי פעילות טרור ברצועת עזה, האחת בדרום הרצועה והשנייה בצפונה. בצה"ל זיהו פגיעות מדויקות במטרות, וציינו כי כל המטוסים שבו בשלום לבסיסם.

גורמים בעזה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי בתקיפת חיל האוויר הופצץ מחנה אימון של ארגון החמאס וכי בעת התקיפה נפגעו מספר בתים צמודים לבסיס האימון. גורם בחמאס הפנה אצבע מאשימה כלפי ממשלת ישראל בכל הנוגע לאירועים האלימים שאירעו ביממה האחרונה.

ואילו בצה"ל הדגישו כי "לא נסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

אמש: חמש רקטות קסאם שוגרו לעבר יישובי הדרום 

אמש התפוצצו חמש רקטות קסאם ופצצת מרגמה אחת בשטח ישראל, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. הירי האחרון התרחש מעט לפני חצות, כשרקטה התפוצצה בשטח פתוח מדרום לאשקלון.

המטח החל שעות ספורות לאחר שהפלגים החמושים ברצועה איימו להגיב בחריפות על החיסול במרכז העיר עזה. ראשונה הייתה רקטה שהתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. ביישובים באזור הוכרזה כוננות והאזרחים קיבלו הוראה להישאר סמוך למרחבים המוגנים. לאחר מכן זוהו שלוש רקטות קסאם שנורו מהרצועה לכיוון באר שבע והעיר אופקים. מקום הפיצוץ היה ככל הנראה בשטחים פתוחים.

בעקבות החיסול ברצועה, העלו גם במשטרה וגם במד"א את רמת הכוננות. חקלאים שעבדו בשדות הנושקים לגדר המערכת המקיפה את עזה פונו מהמקום ונאסר עליהם לשוב לשם עד להודעה חדשה. נוסף על כך, נסגרו הכבישים החשופים לגדר - מחשש לפגיעה מירי.

במקביל, דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי קהיר פועלת למנוע מרצף התקריות להפוך לסבב אלימות נוסף בין צה"ל לבין ארגוני הטרור העזתיים.

שגריר מצרים לרשות: "לעצור את התקפות ישראל"

בריאיון לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" אמר שגריר מצרים לרשות, יאסר עותמן, כי ארצו "פועלת לעצור את מסכת ההפרות הישראליות של הפסקת האש ואת התקפותיה, כדי שלא לפגוע ברגיעה".

עותמן אמר כי נציגי מצרים מעורבים באופן אינטנסיבי בניסיונות להשיב את השקט על כנו, כדי "למנוע הידרדרות של המצב, להגן על העם הפלסטיני ולהבטיח את זכויותיו". הוא גם הדגיש כי קהיר "דוחה מכל וכל את המהלכים הישראליים שהביאו להפרת השקט ברצועת עזה".

המחבל שחוסל: האחראי להתרעות בדרום

בתקיפת חיל האוויר אתמול ברצועה נהרגו האחים עיסאם וסובחי בטאש. הראשון שימש מפקד "פלג המאמינים" של גדודי חללי אל-אקצה ונחשב למי שהיה אחראי על תכנון מתקפת טרור בגבול הדרום, מה שהביא להתרעות החמורות שם בתקופה האחרונה. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי אתמול בסביבות השעה 13:00, תקף כלי טיס של חיל האוויר מכונת שבה נסעו חמישה פלסטינים, ברחוב עומר אל-מוכתר שבמרכז העיר עזה. נוסף על ההרוגים, דווח על שישה פצועים בתקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת