מצרים: "פועלים להפסיק את התקפות ישראל על עזה"

השגריר המצרי ברשות הפלסטינית דיווח כי בקהיר מתאמצים להשיב את השקט לדרום ולמנוע מהתקריות האחרונות, שהחלו עם חיסול האחראי לפיגוע המתוכנן ליד אילת, להפוך לסבב אלימות בין הצדדים. היישובים במערב הנגב נמצאים בכוננות

מאמץ להשיב את השקט. ארכיון (CNN)

אחרי חיסול האחראי לפיגוע המתוכנן בגבול הדרום ומטח הרקטות שבא בתגובה הערב, פועלת קהיר למנוע מרצף התקריות להפוך לסבב אלימות נוסף בין צה"ל לבין ארגוני הטרור העזתיים. כך לפי דיווחים בכלי תקשורת פלסטינים.

בריאיון לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" אמר שגריר מצרים לרשות הפלסטינית, יאסר עותמן, כי ארצו "פועלת לעצור את מסכת ההפרות הישראליות של הפסקת האש ואת התקפותיה, כדי שלא לפגוע ברגיעה".

עותמן אמר כי נציגי מצרים מעורבים באופן אינטנסיבי בניסיונות להשיב את השקט על כנו, כדי "למנוע הידרדרות של המצב, להגן על העם הפלסטיני ולהבטיח את זכויותיו". הוא גם הדגיש כי קהיר "דוחה מכל וכל את המהלכים הישראליים שהביאו להפרת השקט ברצועת עזה".

אש בדרום: ארבע רקטות נורו, איש לא נפגע

בשעות הערב התפוצצו בשטח ישראל ארבע רקטות קסאם ופצצת מרגמה אחת, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. הרקטה הראשונה נורתה שעות ספורות לאחר שהפלגים החמושים ברצועה איימו להגיב בחריפות על החיסול.

לאחר מכן זוהו שלוש רקטות קסאם שנורו מהרצועה לכיוון באר שבע והעיר אופקים. הרקטות כנראה התפוצצו בשטחים פתוחים מבלי, כאמור, לגרום לנזק או לנפגעים.

ביישובים הסמוכים לגבול הרצועה הוכרזה כוננות והתושבים קיבלו הוראה להישאר ליד מרחבים מוגנים. חקלאים שעבדו בשדות הנושקים לגדר המערכת המקיפה את עזה פונו מהמקום ונאסר עליהם לשוב לשם עד להודעה חדשה. נוסף על כך, נסגרו הכבישים החשופים לגדר - מחשש לפגיעה מירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת