פרסום ראשון: ייקנסו ראשי ערים שיעסיקו מסתננים

שר הפנים אלי ישי מתכוון להפעיל את נוהל "חיוב אישי", במסגרתו הוא רשאי לגבות כסף מכיסיהם הפרטיים של ראשי ערים באם יימצאו מסתננים העובדים שלא כחוק בעריהם. "לא אכפת לי שיציגו אותי כגזען וכלא-הומאני", מסביר ישי. "זו סכנה קיומית למדינת ישראל"

שר הפנים אלי ישי מבקש לחייב אישית ראשי ערים שיעסיקו מסתננים לישראל. על פי הנוהל המכונה "חיוב אישי" רשאי משרד הפנים לגבות כסף מכיסיהם הפרטיים של ראשי ערים - וישי רוצה לעשות זאת כעת. לדבריו, יש ראשי ערים שמתלוננים בתקשורת שהעיר שלהם מוצפת במסתננים, אבל בפועל מעסיקים אותם באופן בלתי חוקי, זול ובניגוד לחוקי העבודה.

ישי מנסה לאותת כי הוא נמצא ימינה מנתניהו בסוגיה הזו ומוביל את הטיפול בה, ומציע לנקוט צעדים חריפים הרבה יותר. הוא נפגש בימים האחרונים עם פעילי שכונות רבים ושומע מהם על פעילותם בנושא, ולדבריו: "לא אכפת לי שיציגו אותי כגזען וכלא-הומאני, לא אכפת לי מה הברנז'ה תכתוב עליי, זו סכנה קיומית למדינת ישראל".

התכנית לטיפול במסתננים - לאישור הממשלה ביום א'

הערב הודיע ראש הממשלה על קידום תכנית בעלות מאות מיליוני שקלים לטיפול בבעיה: האצת בניית הגדר עם מצרים, קנסות קשים יותר על מעסיקי העובדים הזרים וכמו כן בנייה של עוד מתקני מעצר. עלות התכנית היא 630 מיליון שקלים, בנוסף ל-1.5 מיליארד שקלים שכבר הושקעו. לשם מימון התכנית, כל משרד ממשלתי התבקש לקצץ כשני אחוזים מתקציבו. התכנית תובא לאישור הממשלה ביום ראשון.

התכנית מורכבת מכמה שלבים מקבילים: השלמת הגדר בגבול מצרים-אילת שצפויה להסתיים בתוך פחות משנה; מתקן סהרונים בקציעות יורחב מ- 2,000 מקומות ל- 5,500 מקומות ויאפשר שהיית מסתנני עבודה בלתי חוקיים לתקופות ארוכות בהתאם לחוק; תגובש תוכנית לגירוש מסתנני העבודה הבלתי חוקיים מהארץ.

"ישראל היא מדינה קטנה, איננו יכולים להרשות לעצמנו שיטפון של מסתנני עבודה בלתי חוקיים", אמר הערב נתניהו בהודעה מטעם לשכת ראש הממשלה. "זה איום על החברה, הכלכלה והביטחון שלנו. לכן עלינו להאיץ את הטיפול בבעיה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת