הצעה: חצי שנת מאסר למשלמים על שירותי מין

ח"כ אורית זוארץ מקדימה החלה בקידום הצעת חוק לפיה לקוחות שישלמו על שירותי מין ייכלאו לחצי שנה, או לחילופין יעברו טיפול. באחרונה גם בצרפת החלו בחקיקה דומה על מנת לטפל בנגע הזנות במדינה

הפרלמנט הצרפתי הביע היום את תמיכתו בהצעת חוק שמטרתה להילחם בזנות על-ידי הפיכת התשלום עבור שירותי מין לעבירה שכרוכה בעונש של קנסות ואף מאסר. הפרלמנט אישר את ההצעה בהצבעה לא מחייבת, וכעת נסללה הדרך להעברת החוק בעתיד. בימים אלה, גם בישראל מנסה ח"כ אורית זוארץ מסיעת קדימה, לגבש הצעת חוק דומה. לטענתה של זוארץ "ההצעה תעלה להצבעה בפני הכנסת עוד במושב הנוכחי, ואני מקווה שהיא תעבור לפחות את שלב הקריאה הטרומית".

במסגרת הצעת החוק שמקדמת זוארץ, העונש למי שישלם עבור שירותי מין מנערות ליווי יעמוד על חצי שנת מאסר או אפשרות לטיפול במוסד שיקומי. כמו כן יוקמו מרכזי שיקום לעוסקות בזנות, שיעזרו להן להשתלב בחברה.

"אני לא מכירה שום אדם בגיל 13 או 18 שבוחר לעסוק בזנות, ובישראל קיים מספר מזעזע של קטינים המנוצלים לטובת תעשיית המין", הוסיפה זוארץ, שטוענת כי "הצעת החוק היא נדבך שני לחוק שאני העברתי במושב הכנסת הקודם, העוסק באיסור פרסום מודעות של שירותי מין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת