הצעה: חללי שב"ס יכללו בתפילת יזכור

הם נלחמים ופועלים לצד אנשי כוחות הביטחון, אך עד כה לא נכללו בנוסח תפילת "יזכור". עתה, נציב שב"ס לשעבר וח"כ בהווה אריה ביבי מציע לשנות את נוסח התפילה ולכלול גם את הסוהרים בתוכה. "הבקשה שהוגשה לוועדת הטקסים של הכנסת נובעת גם מאסון הכרמל", הסביר ח"כ ביבי

בימים אלה אנו מציינים שנה לאסון הכרמל, בו נהרגו 44 בני אדם, מהם 37 אנשי שירות בתי הסוהר. היום, העביר ח"כ אריה ביבי מסיעת קדימה הצעה לוועדת הטקסים והסמלים של הכנסת, במסגרתה ישונה נוסח היזכור ויכלול גם את אנשי שב"ס.

בנימוקי הבקשה, אמר ביבי כי אנשי שב"ס מובאים למנוחות לאחר מותם בחלקות המיועדות לכוחות הביטחון, הם מוכרים כנכי משרד הביטחון בעת פציעתם ומחרפים את נפשם בעת הצורך כתף אל כתף עם כוחות הביטחון. "לאור זאת, אני מוצא לנכון שיש להזכירם אף בתפילת יזכור", הוסיף ח"כ ביבי.

"זה נובע גם מאסון הכרמל אך גם כששימשתי כנציב שב"ס חשבתי על העניין הזה", אמר ח"כ ביבי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "היו אלי פניות בעניין, מה שקרה באסון הכרמל עודד הרבה משפחות שכולות להציף את הנושא. זה יעלה בישיבתה הקרובה של הוועדה, בתמיכתו של השר לביטחון פנים אהרנוביץ', שהבטיח לקדם את הנושא", סיכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת