הכנסת אישרה הקלה בנטל המיסים למעמד הביניים

פרק המיסוי של המלצות ועדת טרכטנברג אושר הערב בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. החל מהחודש הבא, עם תחילת שנת 2012, יופחת מס ההכנסה לבעלי משכורת של עד 14 אלף שקל ויועלה מס החברות. גם התוספת למס הבלו על הדלק בוטל. עוד יינתנו הטבות במס להורים לילדים עד גיל 3. המשמעות: חיסכון של 418 ש"ח לילד

הצלחה למחאת העגלות. צילום ארכיון (חדשות 2)

ברוב של 41 תומכים וללא מתנגדים, אישרה הערב מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הרפורמה במס על פי מתווה המלצות ועדת טרכטנברג. המשמעות: חיסכון של מאות שקליםבחודש  למעמד הביניים ובעיקר להורים לילדים עד גיל 3.

מדובר ברפורמה במס ההכנסה שאושרה בוועדת הכספים לפני כמה חודשים ומאז לא קודמה במליאת הכנסת. הרפורמה כוללת מספר שינויים חיוביים אשר נועדו לשפר את מצבם הכלכלי של המעמד הביניים והשכבות החלשות בנושא המיסוי, וגם בנושא הדיור.

על פי הרפורמה החדשה שתיכנס לתוקף כבר בינואר הקרוב, המשתכרים בין 8,000 שקל ל-14,000 שקל יזכו להפחתה של שני אחוזים במס ההכנסה באופן קבוע, צעד שיעלה לקופת המדינה כמיליארד שקלים. משמעות ההחלטה היא שחלק משמעותי מאזרחי המדינה יזכו להפחתה קבועה בתשלום מס ההכנסה.

חיסכון של 418 שקלים בחודש עבור כל ילד 

עוד על פי החוק החדש, יינתנו בין היתר 2 נקודות זיכוי במס לגבר עובד המשלם מס על כל ילד עד גיל 3. משמעותה הכספית של החלטה זו היא חיסכון של 418 שקלים בחודש עבור כל ילד. בנוסף, המשתכרים בין 8,000 ל-14 אלף שקלים יזכו להפחתה של 2% במס ההכנסה באופן קבוע, צעד שיעלה לקופת המדינה כמיליארד שקלים.

התוספת ב-2 נקודות הזיכוי תהיה עבור כל ילד ותיכנס לתוקף כבר בתחילת שנת 2012, כלומר בחודש הבא. צעד זה נוסף להטבה שכבר אושרה, לפיה אם עובדת המשלמת מס לילד עד גיל 5 תזכה לנקודות זיכוי נוספת במס בסך 209 שקלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה לאישור הרפורמה כי מדובר בהטבה כספית משמעותית עבור משפחות רבות בישראל. "זהו צעד נוסף ביישום הטבות טרכטנברג להפחתת יוקר המחייה", לדברי נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת