נתניהו הודיע רשמית: הפריימריז יתקיימו ב-31 בינואר

הצעד הפוליטי של ראש הממשלה הושלם היום בישיבת סיעת הליכוד, כשאמר רשמית כי יבקש" לקיים ב-31 בינואר את הבחירות לראשות הליכוד", כדי לטפל "באתגרים העומדים בפנינו, הביטחוניים והכלכליים". בתגובה לפנייתה של ח"כ חוטובלי, אמר נתניהו: "מבטיח בהן צדק שמעולם לא הבטחתי לאהוד ברק שיריון"

עכשיו זה רשמי - הפריימריז בליכוד יתקיימו בחודש הבא. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת סיעת הליכוד כי הוא "יבקש לקיים ב-31 בינואר את הבחירות לראשות הליכוד". הוא הסביר זאת בחיסכון כספי ובאפשרות לטפל "באתגרים העומדים בפנינו, הביטחוניים והכלכליים".

לדבריו, "הליכוד היא תנועה דמוקרטית, שקופה, יש בה כללים וכל אחד יכול להתחרות ולהציג מועמדות. יותר מכל אנו תנועה מלוכדת, מאוחדת ויציבה שפועלת באחריות להובלת המדינה".

בתגובה לדרישתה של ח"כ ציפי חוטובלי "להסיר את העמימות" סביב האפשרות לשיריון מקום ברשימת הליכוד עבור אהוד ברק, אמר ראש הממשלה כי "אני מבטיח לך בהן צדק שמעולם לא הבטחתי לאהוד ברק שריון, ומעולם לא התבקשתי לעשות זאת".

"הצעד של סילבן - בכיינות"

אמש הודיע השר סילבן שלום, יריבו הפוליטי של נתניהו, כי הוא שוקל לפעול נגד ההחלטה בכלים משפטיים. תומכי נתניהו לא חסכו ביקורת על שלום בעקבות הודעתו וכינו את הטקטיקה שבה הוא נוקט "בכיינות עלובה".

"לצערי השר שלום פשוט מנסה לטשטש את חוסר הרלוונטיות ושפל הפופולריות שלו, על ידי החלפת טקטיקת החתרנות בבכיינות עלובה", אמר חבר הכנסת כרמל שאמה הכהן. "הדבר דומה לכך שהפועל ג׳לג׳וליה תלין שמנצ׳סטר יונייטד מנסה לגנוב ניצחון עליה על ידי קביעת שעת פתיחת המשחק".

שאמה הוסיף ואמר כי "נתניהו כראש ממשלה מכהן ינצח פריימריז בכל מועד, מכל מקום בעולם בו ינפוש".

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להקדים את הפריימריס לראשות הליכוד ל-31 בינואר, ולאחר שהודיע על כך לכל שרי הליכוד וקיבל את תמיכתם.

הפריימריז לליכוד אמורים היו להיערך רק במחצית השנייה של השנה הבאה, אך בהחלטתו של נתניהו הוא מקשה מאוד על מתמודדים פוטנציאליים בתוך הליכוד כמו השר סילבן שלום - הנחשב ליריבו של נתניהו בתוך המפלגה.

נתניהו מעוניין לשמר את מעמדו בליכוד ובתפקיד ראש הממשלה, במיוחד בתקופה הזו בה הוא זוכה לתמיכה כמעט חסרת תקדים ולמעמד יציב מאי פעם. זאת, אחרי השלמת עסקת שליט והטענות לפיהן "לא קיימת אלטרנטיבה אמיתית" במפלגות האחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת