הטקטיקה של שלום: "בכיינות עלובה"

ח"כ כרמל שאמה הכהן מתייצב לצדו של ראש הממשלה ומותח ביקורת חריפה על חברו למפלגה ויריבו של נתניהו השר סילבן שלום. את החלטתו של שלום לנקוט בכלים משפטיים נגד רה"מ בעקבות הקדמת הפריימריז כינה "בכיינות עלובה" והוסיף :"לצערי השר שלום פשוט מנסה לטשטש את חוסר הרלוונטיות ושפל הפופולריות שלו"

קרב פוליטי בליכוד: בעקבות הודעתו המפתיעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש על הקדמת הפריימריז במפלגה, הודיע השר סילבן שלום, יריבו הפוליטי של נתניהו, כי הוא שוקל לפעול נגד ההחלטה בכלים משפטיים. תומכי נתניהו לא חסכו ביקורת על שלום בעקבות הודעתו וכינו את הטקטיקה שבה הוא נוקט "בכיינות עלובה".

"לצערי השר שלום פשוט מנסה לטשטש את חוסר הרלוונטיות ושפל הפופולריות שלו, על ידי החלפת טקטיקת החתרנות בבכיינות עלובה", אמר חבר הכנסת כרמל שאמה הכהן. "הדבר דומה לכך שהפועל ג׳לג׳וליה תלין שמנצ׳סטר יונייטד מנסה לגנוב ניצחון עליה על ידי קביעת שעת פתיחת המשחק".

שאמה הוסיף ואמר כי "נתניהו כראש ממשלה מכהן ינצח פריימריז בכל מועד, מכל מקום בעולם בו ינפוש".

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להקדים את הפריימריס לראשות הליכוד ל-31 בינואר, ולאחר שהודיע על כך לכל שרי הליכוד וקיבל את תמיכתם.

הפריימריז לליכוד אמורים היו להיערך רק במחצית השנייה של השנה הבאה, אך בהחלטתו של נתניהו הוא מקשה מאוד על מתמודדים פוטנציאליים בתוך הליכוד כמו השר סילבן שלום - הנחשב ליריבו של נתניהו בתוך המפלגה.

נתניהו מעוניין לשמר את מעמדו בליכוד ובתפקיד ראש הממשלה, במיוחד בתקופה הזו בה הוא זוכה לתמיכה כמעט חסרת תקדים ולמעמד יציב מאי פעם. זאת, אחרי השלמת עסקת שליט והטענות לפיהן "לא קיימת אלטרנטיבה אמיתית" במפלגות האחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת