דחייה נוספת באישור המלצות טרכטנברג בממשלה

הפקקים וטענות השרים על היעדר זמן הולם לבחון את ההטבות שנועדו להוזיל את יוקר המחייה, הביאו לדחייה נוספת של אישור המלצות דוח טרכטנברג בישיבת הממשלה. עם זאת, הספיקו השרים לאשר העלאה ב-20% של סכום הקניות באינטרנט הפטור ממכס, שיעמוד מעתה על 1,200 שקלים. "רכבת טרכטנברג יוצאת היום מהתחנה", אמר שר האוצר

לוח הזמנים הצפוף של השרים ועומסי התנועה בדרך לירושלים מנעו פעם נוספת את אישור דוח טרכטנברג המלא בישיבה השבועית של הממשלה. בשבוע הבא צפוי להימשך הדיון על הצעדים להגברת התחרותיות, וייבחנו יוזמות נוספות ביניהן הקמת עשרות תחנות דלק חדשות, צמצום הריכוזיות במשק והצעות לשיפור הרגולציה במשק.

חרף הדחייה, אישרה הממשלה סעיף אחד בלבד בחבילת ההטבות שנועדו להוזיל את יוקר המחיה, במסגרתו יגדל סכום הקניות עליו יינתן פטור ממכס ב-20%, כך שיעמוד על 1,200 שקלים. פטור זה אינו מצריך חקיקה וייכנס לתוקף עם חתימת שר האוצר יובל שטייניץ, שאמר בפתח הישיבה כי "רכבת טרכטנברג יוצאת היום מהתחנה. אני מציע לכולם, כולל לשר הביטחון, להיות עליה ולא לעכב אותה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הדגיש כי ההטבות המיועדות לאישור הממשלה מוזילות את מחירי הדיוק ואת יוקר המחיה. "כל אלה הם צעדים נוספים שאנחנו עושים בהמשך להטבות המס שכבר אישרנו, הטבות ששוות יחד מאות שקלים בחודש", ציין נתניהו.

שרים בממשלה הביעו טרם הישיבה ודחיית הדיון תרעומת על כך שלא ניתן להם פרק זמן הולם לעבור על ההצעות בטרם אישורן. השר להגנת הסביבה גלעד ארדן הטיל ספק בקשר בין מסקנות טרכטנברג לבין ההטבות וההצעות הסופיות שמניח משרד האוצר בפני הממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת