הבוקר: הממשלה תדון במסקנות ועדת טרכטנברג

למרות מחאתם של חלק מהשרים, תצביע היום הממשלה במטרה לאשר חלק ממסקנות ועדת טרכטנברג. בין ההצעות שיובאו לאישור: הקמת עשרות תחנות דלק חדשות, פטור ממכס על רכישת מוצרים באינטרנט בסכום של עד 1,000 שקלים ועוד שורת הצעות לשיפור הרגולציה הממשלתית

במרכז ישיבת הממשלה השבועית, יעמדו הבוקר שורה של הצעות הקשורות למסקנות ועדת טרכטנברג. בין ההצעות שיועלו: הקמת עשרות תחנות דלק חדשות, הצעות לשיפור הרגולציה הממשלתית, הפחתת מכסים על מוצרי ייבוא ורכישות באינטרנט וצמצום הריכוזיות במשק.

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, התרעם על הכוונה לאשר את הקמתן של תחנות דלק חדשות במטרה להגביר את התחרותיות בשוק הדלק. "נראה שלא למדנו כלום מהמחאה החברתית", אמר השר ארדן, "לא ייתכן שהחלטות ממשלה שעלולות לפגוע בבריאות ובסביבה יובאו להכרעת הממשלה רק על פי שיקולים צרים של משרד האוצר".

גם אלי ישי, יו"ר ש"ס, הביע חוסר שביעות רצון מההמלצות שיובאו הבוקר לאישור הממשלה. "כל עוד לא יאושרו העדפות לפריפריה ולעיירות הפיתוח, בנוסף לחקיקה בנוגע לדיור ציבורי, הדוח ומסקנותיו חסר תוכן ממשי ומתעלם מהאזרחים הדורשים צדק חברתי".

אתמול: 10 נעצרו בהפגנה בת"א

חודשיים אחרי הפגנת המחאה החברתית הגדולה האחרונה, יצאו הערב מאות מפעילי המחאה להפגנה נוספת – שהסתיימה בעימותים אלימים עם המשטרה וב-10 עצורים.

תחת הכותרת "יוצאים לרחובות" הפגינו הערב כ-200 בני אדם בצומת הרחובות קפלן ודרך בגין בתל אביב, סמוך למגדלי עזריאלי. המפגינים היכו בסירים ובמחבתות שהביאו מהבית כדי "להעיר את המדינה מהתרדמה", ובשלב מסויים ניסו לחסום את הצומת לתנועת כלי רכב.

המשטרה נערכה מראש בכוחות גדולים מול המפגינים, והודיעה לא תאפשר את קיום ההפגנה משום שהיא אינה חוקית ולא קיבלה אישור מראש. "מאות המפגינים התעמתו עם השוטרים במקום ודחפו על מנת לצאת בתהלוכה בלתי חוקית", נמסר מהמשטרה.

בתום ההפגנה עוכבו לחקירה 10 מהמפגינים, בהם גם יגאל רמב"ם - ממובילי המחאה החברתית בקיץ האחרון. כמה עשרות מהמפגינים החליטו להמשיך ולצעוד גם בתום ההפגנה לכיוון דיזנגוף סנטר בליווי שוטרים. לטענת המשטרה, אחד מהמפגינים אף ניסה להצית פח אשפה ברחוב קינג ג'ורג' ונעצר במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת