בגלל הסרת מגן הדוד: ח"כ בן-ארי סירב לתרום דם

איש האיחוד הלאומי לא מיהר להתייצב בתחנת התרמת הדם שנפתחה במשכן הכנסת, בשל הזעם בימין על הכוונה להסיר מהאמבולסים את הסמליל. "אני קורא להפסיק לתרום דם לארגון המכנה את עצמו מגן דוד אדום", אמר

ח"כ בן-ארי (ערוץ 7)

צוותים של מגן דוד אדום הגיעו היום אל משכן הכנסת בירושלים, כדי לאסוף מ-120 נבחרי העם תרומות דם. אחד מהם, מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי, בחר לחרוג בהפגנתיות ממנהגו וסירב לתרום דם כבשנים עברו בעקבות החלטת מגן דוד אדום להסיר את סמל מגן הדוד מעל האמבולנסים הפועלים בהתנחלויות בגדה המערבית, כפי שדיווח אתר "ערוץ 7".

בן-ארי, כמו יתר חברי הכנסת, קיבל מסרון לטלפון הנייד שלו שבו נקרא להגיע ולתרום דם. הוא בחר להשיב לו: "לצערי, על אף העקביות שלי בתרומות דם למגן דוד אדום בשנים האחרונות ולמרות שכרטיס התורם שלי מלא, אני קורא להפסיק לתרום דם לארגון המכנה את עצמו מגן דוד אדום".

הוא הוסיף כי "מיותר לציין שלא אתרום בעצמי ואעשה זאת רק בבתי חולים – כדי להמשיך לתרום להצלת חיים. בשום אופן לא אעשה זאת דרך מגן דוד אדום, העושה סלקציה בין חלקי הארץ וחלקי העם".

הזעם בימין על מגן דוד אדום התעורר לפני כחודשיים, אז הודיעה הנהלת הארגון לראשי ההתנחלויות כי האמבולנסים יעברו סימון מחדש כך שלא יישאו את סמל מגן הדוד.

עם זאת, הבהירו אז במגן דוד אדום כי הארגון "פועל כרגיל בשטחי יהודה ושומרון ללא כל שינוי בסמלים. רק ביישובים ברחבי הארץ כגון קיבוצים, כפרים ומועצות מקומיות מדן ועד אילת, כולל יישובי יהודה ושומרון, שבהם הרשות המקומית היא זו שמפעילה את האמבולנס, יתווסף לאמבולנס שם היישוב, וסמליל מגן דוד אדום יוחלף בסמליל של יחידת היישובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת