"לא להדיח חייל שמסרב לשירת נשים"

בעוד המחלוקת סביב שירת נשים בצה"ל נמשכת, מעלים חברי הכנסת ציפי חוטובלי ויעקב כץ הצעת חוק לפיה לא יודחו או ייענשו חיילים שיסרבו לשמוע שירת נשים בצה"ל. בהצעת החוק נכתב כי: "לא תהיה פגיעה בחופש הדת של חייל; הרבנות הצבאית מוסמכת לקבוע מהי ההלכה"

שירת נשים בצה"ל. ממשיכה לעורר סערה (חדשות 2)

הצעת חוק חדשה שהניחו יו"ר הוועדה למעמד האישה בכנסת ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד) וח"כ יעקב כץ (האיחוד הלאומי) על שולחן הכנסת קובעת כי חיילי צה"ל אשר מסרבים לשמוע שירת נשים בשל אמונתם הדתית - לא יודחו מקורס קצינים ולא ייענשו.

"בשירות הביטחון לא תהיה פגיעה בחופש הדת של חייל", כך לפי הסעיף הראשון בחוק, אשר מאפשר לכאורה גם איסור על שירת נשים בצה"ל. בהמשך החוק נקבע כי "לא תינתן פקודה לחייל בניגוד לדתו ולא יודח חייל מתפקידו בשל אי מילוי פקודה המנוגדת להלכת דתו; הרבנות הצבאית מוסמכת לקבוע מהי ההלכה".

החוק נוגד לכאורה דברים שאמרו לאחרונה הרמטכ"ל גנץ וראש אכ"א אורנה ברביבאי, אשר תמכו בהמשך שירת נשים בצה"ל. במידה והצעת החוק תעבור, צה"ל ייאלץ ליישר קו ולמנוע ענישה של חיילים שיסרבו לשמוע שירת נשים.

"יש לוודא שחופש שמירת ההלכה לא יקופח"

לפי דברי ההסבר לחוק, כפי שהונח על שולחן הכנסת, "השתתפותם של לוחמים האמונים על שמירת תורה ומצוות הינה נכס אסטרטגי. יש לוודא שחופש שמירת ההלכה לא יקופח ובוודאי שלא ייענשו ויודחו ממסלולים פיקודיים דווקא אלו העושים כל שלאל ידם בשמירת התורה והמצוות".

"כמובן, שאין לפגוע גם בחופש הדת של נכרים השותפים עמנו בצה"ל", מצוין בחוק. "על כן, הצעת חוק זו באה לקבוע כי חופש הדת יישמר לחיילים המשרתים בשירות הביטחון, בהתאם להלכת דתם".

ח"כ חוטובלי אמרה הבוקר בתגובה כי ההצעה לא נועדה לאסור שירת נשים כליל, אלא כי "מדובר בהצעת חוק שרק אוסרת להדיח חייל בקורס קצינים שמאזין לשירת נשים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת