מאיר דגן יפעל למען שינוי שיטת הממשל בישראל

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן יוביל קמפיין להחתמת מיליון אזרחים על עצומה הקוראת לשינוי שיטת הממשל בישראל. דגן יעמוד בראש תנועה ציבורית גדולה שבין יוזמיה ומקימיה נמנים גד זאבי, פרופ' אוריאל רייכמן והרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק. דגן: "אם לא נשנה מהר את השיטה - המדינה אבודה"

יוהיל קמפיין לשינוי שיטת הממשל (רויטרס)

ראש המוסד לשעבר מאיר דגן יעמוד בראש תנועה ציבורית גדולה שתפעל למען שינוי מיידי של שיטת הממשל בישראל. במסגרת פעילותו, יוביל דגן קמפיין להחתמת מיליון אזרחים על עצומה הקוראת לשינוי השיטה. דגן: "אם לא נשנה מהר את השיטה - המדינה אבודה". כך מפרסם הבוקר הכתב בן כספית בעיתון "מעריב".

מאיר דגן מצטרף לעמותה שכבר כיום מקיימת פעילות בפרופיל ציבורי נמוך שמאחוריה עומדת קבוצה של אנשי עסקים, חברה ומשפט, ביניהם פרופסור אוריאל רייכמן, הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק ואיש העסקים גד זאבי, שרואים בשינוי השיטה הפוליטית הנהוגה בישראל צורך דחוף ומגייסים לצורך מטרה זו סכומי כסף גדולים.

בקרוב צפוי להיות מושק קמפיין ציבורי למען קידום היוזמה במסגרתו שואפים המארגנים לאסוף מיליון חתימות מאזרחי ישראל. חברי העמותה מתכוונים להופיע בפני הדרג הפוליטי עם העצומה החתומה על מנת להפעיל לחץ ציבורי על מקבלי ההחלטות ולהוביל לכך שכבר אחרי הבחירות הקרובות תשונה שיטת הבחירות.

ראש המוסד לשעבר אישר את הצטרפותו לעמותה. "אני אעמוד בראש התנועה הזו", אמר דגן, לא מדובר בתנועה פוליטית ולא יהיה לה קשר עם מפלגות קיימות. זו תהיה תנועה ציבורית שמטרתה היחידה תהיה שינוי מהיר של השיטה הנוכחית. דגן הוסיף כי "שיטת הממשל הנוכחית היא איום על עתידה של המדינה, ואם לא נשנה אותה אנחנו אבודים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת