החוק אושר: אסור עקירת ציפורניים לחתולים

חברי הכנסת ממשיכים לשמור על זכויות בעלי החיים. הצעתו של ח"כ איתן כבל לפיה תיאסר עקירת ציפורניים לחתולים אושרה בקריאה שלישית במליאה. "אסור לנו להתאים בעלי חיים לצרכינו. מי שלא מוכן להתנהל לפי התנהגות זו - שלא יאמץ חתול", אמר כבל

שומרים על זכויות החתולים (חדשות 2)

הצעת החוק לפיה תיאסר עקירת ציפורניים לחתולים עברה היום במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית. ח"כ איתן כבל, המשמש כיו"ר השדולה למען בעלי החיים בכנסת ויזם את הצעת החוק, אמר לאחר אישורו כי "מדובר בלבנה נוספת שאנו בונים על מנת להגן על בעלי החיים בישראל".

ח"כ כבל הוסיף כי "העמותות לשמירה על בעלי החיים מובילות יחד עם הח"כים תהליך חקיקתי רחב שמטרתו הסופית היא להוביל שינוי תודעתי בתחום ההתייחסות שלנו לבעלי החיים". כבל אף הדגיש כי מבחינתו "אי אפשר לאמץ חיית מחמד ולנסות להתאימה לצרכינו. ציפורניים הם כלי העבודה היחידי של החתול, ומי שלא מסוגל להתמודד עם השלכות אלה שלא יאמץ חתול".

ממחקרים שנעשו בנושא, עלה כי עקירת ציפורניים יכולה לגרום לנזקים בריאותיים קשים בקרב חתולים: דימומים, זיהום וחדירת העצם לבשר - זאת כמובן בנוסף לעובדה שההליך עצמו גורם לחתולים סבל רב ומשנה את התנהגותם הטבעית של החתולים.

להצעת החוק הוצע סייג, לפיו יוכל וטרינר לעקור את ציפורני החתול אם מדובר בהליך החיוני לשמירה על בריאותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת