רה"מ מציג: האתגרים שעומדים בפני ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף בעמוד הפייסבוק שלו פתק בכתב ידו, אותו הכין לקראת דיונים עם ראשי האוצר. "הקודקוד הראשון הוא הטלטלה העולמית הקשה, הקודקוד השני עוסק ביישום המלצות ועדת טרכטנברג, והשלישי בשינויים הגיאופוליטים במזרח התיכון"

נתניהו מציג: האתגרים שניצבים בפני ישראל (חדשות 2)

רק לעיתים נדירות נחשף כתב ידו של ראש הממשלה, שמרבה בדרך כלל בהופעות באמצעי התקשורת ובנאומים שונים. עתה, נחשף בעמוד הפייסבוק הרשמי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, משולש איומים אותו צייר במהלך פגישות שקיים להיערכות המשק הישראלי למציאות הכלכלית החדשה בעולם.

כותרת "מודל המשולש" הייתה אחריות לאומית, כשבצמרת המשולש מייחס ראש הממשלה את החשיבות לטלטלה כלכלית בעולם, ולאחר מכן בקודקודים הנמוכים של המשולש נמצאים הביטויים "צרכים חברתיים" ו"איומים ביטחוניים".

ראש הממשלה הסביר את הקודקודים ואת סדר חשיבותם במהלך ישיבת סיעת הליכוד. "הקודקוד הראשון הוא הטלטלה העולמית, ואנחנו בטלטלה קשה - המשבר נובע מזה שממשלות לא מצליחות להגביל את ההוצאות שלהן".

שני הקודקודים האחרים הם יישום של המלצות ועדת טרכטנברג - ואנחנו בתהליך אימוץ ההחלטות, והקודקוד השלישי הוא הטלטלה הגיאופוליטית", לדבריו.

הבוקר פרסם ארגון ה-OECD את תחזית הצמיחה העולמית לשנים 2011-2012. מתוצאות הדוח ניתן ללמוד כי המשק הישראלי יעבור להאטה בשנה הבאה, לאחר שתחזית הצמיחה למשק שעומדת בשנה הנוכחית על 4.7%, הורדה ל-2.9% בלבד בשנת 2012. הירידה בצמיחה נובעת בין היתר מהיחלשות גוש האירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת