נתניהו נגד החוק להגבלת הפניות לבג"ץ

אחרי שהשר מרידור הביע התנגדות נחרצת להצעת החוק של ח"כ דנון, המבקשת לקבוע מכסה שתגביל את פניותיהם של ארגונים ציבוריים לבג"ץ נגד המדינה, ספג יוזם המהלך מהלומה קשה נוספת - כשראש הממשלה עצמו שלל את ההצעה ומסר: "אתנגד לכל חוק שעלול לפגוע בעצמאות בתי המשפט"

ערב הדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה בהצעת החוק של ח"כ דני דנון (ליכוד), המבקשת להגביל את מכסת העתירות שיכולים להגיש ארגונים ציבוריים לבג"ץ נגד המדינה - הבהיר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי הוא מתנגד לה.

בהודעה מלשכתו של נתניהו נמסר הערב כי האחרון "יתנגד לכל חוק שעלול לפגוע בעצמאות בתי המשפט בישראל". עוד ציינו שם, כי לפני שבועיים הורה ראש הממשלה לגנוז את החוק לשימוע לשופטים בפני חברי הכנסת ואמר: "לא יקום ולא יהיה. חוק כזה לא יעבור בממשלה בראשותי".

מוקדם יותר הערב הבהיר בכיר נוסף בממשלה, השר דן מרידור, כי הצעת החוק המדוברת אינה מקובלת עליו. בתכנית "פגוש את העיתונות" הוא אמר: "אני לא מעלה על דעתי שישראל תלך אחורה עשרות שנים. חזרתי לממשלה כדי לעצור דברים כאלה, לכן לא אהיה בממשלה שתקדם חוקים מסוג זה. לפי דעתי - היא לא תקדם אותם".

נוסף על כך, מתח מרידור ביקורת גם על הצעת החוק לשימוע לשופטים ואמר כי "הדיבור על בית המשפט העליון כאליטה שמאלנית הוא מזעזע". השר הוסיף והדגיש כי "הדבר העיקרי הוא המשך המאבק לעצירת החוקים הבאים. זהו מאבק שנמשך ומצליח".

יוזם הצעת החוק שתעלה לדיון מחר, ח"כ דנון, הגיב בתקיפות על דבריו של מרידור ומסר: "לא נהפוך את הליכוד לסניף של קדימה. מי שעמדת הרוב בליכוד לא מקובלת עליו שיסיק את המסקנות לגבי מיקומו הפוליטי. הדלת פתוחה בפני השר מרידור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת