השר מרידור: לא אהיה בממשלה שתגביל את בג"ץ

השר לענייני מודיעין תקף הערב בתכניתנו "פגוש את העיתונות" את גל החקיקה הנוכחי בכנסת. "ישנו ניסיון להפוך את ישראל ממדינה לאומית-ליברלית למדינה לאומנית", אמר והוסיף: "הדיבור על בית המשפט העליון כאליטה שמאלנית הוא מזעזע"

"לא מעלה על דעתי שישראל תלך אחורה עשרות שנים" - כך אמר הערב השר לענייני מודיעין דן מרידור בתכניתנו "פגוש את העיתונות". השר מרידור התייחס לחקיקה בכנסת בשבועות האחרונים, שמטרתה להגביל את סמכויות בג"ץ.

"אני חזרתי לממשלה כדי לעצור דברים כאלה", אמר השר מרידור והמשיך: "לא אהיה בממשלה שתקדם חוקים כאלה, ולפי דעתי היא לא תקדם אותם". השר הביע ביקורת על הרצון לקיים שימוע לשופטים בכנסת ואמר: "הדיבור על בית המשפט העליון כאליטה שמאלנית הוא מזעזע".

עוד אמר השר מרידור, כי גל החקיקה הנוכחי בא במטרה להפוך את ישראל למדינה לאומנית במקום לאומית-ליברלית, שזו מטרתה המקורית של מפלגת הליכוד כפי שראה אותה ראש הממשלה המנוח בגין. "הדבר העיקרי הוא המשך המאבק כדי לעצור את החוקים הבאים", אמר.

לדבריו של השר מרידור, יש איום על הדמוקרטיה וניסיון לשנות אותה. "המאבק נמשך ומצליח", אמר השר. את היעדרותו מהצבעה על חוקים להם הוא מתנגד הסביר: "לא מקובל ששר מצביע נגד הממשלה וכשאני לא מסכים לחוק - אני נעדר מההצבעה".

ח"כ דני דנון הגיב על האולטימטום של חברו למפלגת הליכוד השר מרידור, שאמר כי אם חוק הגבלת העותר הציבורי, שאותו יזם ח"כ דנון יעבור, הוא יפרוש מהממשלה: "לא נהפוך את הליכוד לסניף של קדימה, מי שעמדת הרוב בליכוד לא מקובלת עליו, שיסיק את המסקנות לגבי מיקומו הפוליטי - הדלת פתוחה בפני השר מרידור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת