שימוע נוסף לאלי ישי: "פוטנציאל לנפץ פוליטי"

בשבוע הבא תחלוף שנה מאז אסון הכרמל, בו נספו 44 בני אדם. אתמול זומן שר הפנים אלי ישי לשימוע שני בפני מבקר המדינה לינדנשטראוס, זאת לקראת הדוח החמור שהוא אמור לפרסם בקרוב. גורם בלשכת ישי: "אנחנו אופטימים ומאמינים בצדקת דרכינו"

עוד שבוע: שנה לאסון הכרמל (חדשות 2)

לקראת הדוח על אסון הכרמל, במלאת שנה למותם של 44 בני אדם, בהם סוהרים, כבאים וקציני משטרה בכירים: יו"ר ש"ס שר הפנים אלי ישי הגיע אתמול למשרדי מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס, שם נערך לו שימוע נוסף. כך דיווח הערב לראשונה האתר החרדי "כיכר השבת".

השר ישי הבהיר ללינדנשטראוס כי הוא טיפל בכל מה שהיה באחריותו, התריע על אסון שיכול לקרות ושב על הטענות שהשמיע בשימוע הקודם.

מלשכתו של השר ישי נמסר כי "את התגובה ניתן כשיגיע לידינו הדו"ח הסופי של המבקר". עם זאת, גורמים בלשכת השר אמרו כי "אנחנו כלל לא מודאגים מהדוח, אנחנו מאמינים בצדקת דרכינו, ומאוד אופטימיים באשר לדוח הסופי שיוגש. כך גם השר מרגיש, ובלשכה כמעט ולא מתעסקים בכך".

עם זאת, גורם המכיר את פרטי דוח המבקר אמר כי "לדוח יש פוטנציאל נפץ פוליטי". אמש פרסם אמנון אברמוביץ' במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי בצעד לא שגרתי, צפוי המבקר לשלוח טיוטות נוספות למבוקרים בדוח, בהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הפנים אלי ישי, שר האוצר יובל שטייניץ והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'.

מטרת המבקר בשליחת הטיוטות הנוספות היא לאפשר לנשואי הדוח שנתפסים כאחראים על הכשלים בטיפול בשריפה, להגיב לטענות הקשות והחריפות המועלות כלפיהם, זאת למרות ששליחת הטיוטות תעכב במספר שבועות את הפרסום הסופי.

שנה לאסון: נסגר התיק נגד החשודים בהצתה

מוקדם יותר הערב הודיעה פרקליטות מחוז חיפה כי בשל היעדר ראיות מספיקות - ייסגר התיק נגד שני החשודים בהצתה שגרמה לאסון הכבד, זאת כפי שפורסם לראשונה כאן בחדשות 2.

"ההחלטה האמורה התקבלה לאחר בדיקה מקיפה, ועל יסוד חוות דעת יסודיות ומעמיקות, בהן נסקר חומר הראיות שנאסף על ידי משטרת ישראל, ונבחנו ההיבטים העובדתיים והמשפטיים של הפרשה, ומכלול הנסיבות הרלוונטיות הנוגעות לעניין", נמסר מפרקליטות המדינה. בני משפחתם של הנספים באסון קיבלו הודעה על סגירת התיק.

הסיבה לסגירת התיק, על פי הפרקליטות, היא כי לא ניתן לקבוע ברמת וודאות מספקת מה היה מהלך האירועים המדויק שהוביל לשריפה, מה היו פעולותיהם של כל אחד מהחשודים באירוע עצמו ולאחריו, ובשל כך לא ניתן להעמידם לדין בשל גרימת השריפה ברשלנות ותוצאותיה.

"קושי ראייתי נוסף בתיק ביחס לאחריותם של החשודים להתפשטותה רחבת ההיקף של האש, ובכלל זה העובדה שהנספים מצאו את מותם מספר שעות לאחר שפרצה השרפה ובמקום המרוחק מהמקום בו החלה ההתלקחות, גורמי אקלים חריגים - לחות נמוכה באוויר שהצטברה לצד רוחות מזרחיות חזקות, טופוגרפיה, כמו גם סוג ומצב הצמחייה בעת האירוע", הוסיפו בפרקליטות המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת