גורמים בלשכת רה"מ: החינוכית מיותרת

גורמים בלשכת ראש הממשלה יוצאים במתקפה חריפה ונדירה נגד הטלוויזיה החינוכית: "מבזבזת כספי ציבור ולא משדרת תכנים חינוכיים. היא כבר לא ממלאת את הייעוד לשמו היא קמה", אומרים הגורמים. אמש חשפנו במהדורה המרכזית כי מינוי אלדד קובלנץ למנכ"ל מתעכב

נתניהו. גורמים בלשכתו נגד החינוכית (AP)

"הטלוויזיה החינוכית מיותרת" - כך אומרים הבוקר נחרצות גורמים בלשכת ראש הממשלה לגלובס במתקפה חריפה ונדירה.

על פי אותם גורמים, הטלוויזיה החינוכית "מבזבזת כספי ציבור ולא משדרת תכנים חינוכיים. היא כבר לא ממלאת את הייעוד לשמו היא קמה אי אפשר למצוא בה תוכניות חינוך היא מהווה נטל כלכלי מיותר על הציבור".

כמו כן ציינו אותם גורמים כי "הכסף שיחסך יושקע במטרות חינוכיות אמתיות כמו הקטנת השתתפות ההורים בהוצאות על חינוך".

שר החינוך, גדעון סער, מסר בתגובה כי "בתקופת כהונתי כשר החינוך לא תיקרע הטלוויזיה החינוכית ממערכת החינוך. קריעת הטלוויזיה החינוכית ממערכת החינוך והכפפתה לרשות השידור, הנמצאת במשבר עמוק, תהיה סוף דרכה של הטלוויזיה החינוכית, דבר שלא יקרה במשמרת שלי״ מובן וברור ששר החינוך מתנגד גם לסגירתה באותו התוקף".

מינוי אלדד קובלנץ למנכ"ל מתעכב

אתמול פרסמנו על ההתערבות בנעשה בטלוויזיה החינוכית. לפני כשלושה חודשים התפנה תפקיד מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית. שר החינוך גדעון סער מינה בהסכמת הממשלה ועדת איתור כדי למצוא מנכ"ל.

הוועדה בחרה פה אחד את אלדד קובלנץ, אחד המנהלים המוערכים והמקצועיים בתקשורת הישראלית, ומי שהמציא את גלגל"צ במתכונתה הנוכחית. המינוי אושר על ידי שר החינוך כבר לפני שלושה שבועות והוגש לאישור הממשלה.

מה שמפריד כעת בין קובלנץ לבין התפקיד היא הצבעה פורמאלית של חמש דקות בלבד. כבר שלוש ישיבות ממשלה עברו, אך הנושא נעלם מסדר היום. נתניהו ואנשיו לא מרוצים מהמינוי הזה, שכן לא ניתנה להם האפשרות להשפיע עליו.

לשכת ראש הממשלה מאשרת בתגובה שהמינוי אכן מתעכב. לטענתם, הם מחכים להשלמת שינויים מבניים בטלוויזיה החינוכית ולא יודעים להגיד כמה זמן זה ייקח. נדגיש כי אף אחד חוץ מלשכת ראש הממשלה לא מכיר שינוי שעתיד להתקיים בטלוויזיה החינוכית. לאחר מכן, שאלנו שנית את לשכת ראש הממשלה באשר לשינויים המבניים ולא התקבלה מהם תגובה בנושא זה. כנראה שכוונת אנשי הלשכה היא לשנות את מינוי המנכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת