ניסיון לסכל מינוי מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית

לאחר שבחודשים האחרונים התבצעו שינויים שונים ברשות השידור עקב התערבות לשכת רה"מ, כעת נתניהו מתערב במינוי מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית. ועדה שמונתה אישרה את אלדד קובלנץ, שר החינוך גם, אך הממשלה מעכבת. לשכת רה"מ: " מחכים להשלמת שינויים מבניים בטלוויזיה החינוכית". בדיקה העלתה: לא מוכרים שינויים בחינוכית

התערבות ממשלתית נוספת בנעשה בתקשורת: לפני כשלושה חודשים התפנה תפקיד מנכ"ל הטלוויזיה החינוכית. שר החינוך גדעון סער מינה בהסכמת הממשלה ועדת איתור כדי למצוא מנכ"ל.

הוועדה בחרה פה אחד את אלדד קובלנץ, אחד המנהלים המוערכים והמקצועיים בתקשורת הישראלית, ומי שהמציא את גלגל"צ במתכונתה הנוכחית. המינוי אושר על ידי שר החינוך כבר לפני שלושה שבועות והוגש לאישור הממשלה.

מה שמפריד כעת בין קובלנץ לבין התפקיד היא הצבעה פורמאלית של חמש דקות בלבד. כבר שלוש ישיבות ממשלה עברו, אך הנושא נעלם מסדר היום. נתניהו ואנשיו לא מרוצים מהמינוי הזה, שכן לא ניתנה להם האפשרות להשפיע עליו.

לשכת ראש הממשלה מאשרת בתגובה שהמינוי אכן מתעכב. לטענתם, הם מחכים להשלמת שינויים מבניים בטלוויזיה החינוכית ולא יודעים להגיד כמה זמן זה ייקח. נדגיש כי אף אחד חוץ מלשכת ראש הממשלה לא מכיר שינוי שעתיד להתקיים בטלוויזיה החינוכית. לאחר מכן, שאלנו שנית את לשכת ראש הממשלה באשר לשינויים המבניים ולא התקבלה מהם תגובה בנושא זה. כנראה שכוונת אנשי הלשכה היא לשנות את מינוי המנכ"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת