ח"כ דוד רותם: "שמח שאני בריון"

אחרי שהתבטא אתמול בחריפות כלפי ח"כ זהבה גלאון, התראיין הבוקר ח"כ דוד רותם, ראש ועדת חוקה, חוק ומשפט בכנסת, והתייחס לנושא. ח"כ רותם כלל לא הביע חרטה על כך שכינה את גלאון "פחות מבהמה" ואמר לצמד "אם הייתם לידי, הייתי נותן לכם סטירה". האזינו לראיון המלא

צמד מגישי הרדיו שי ודרור ראיינו היום בתכנית הרדיו שלהם ב"רדיו ללא הפסקה" את ח"כ דוד רותם ממפלגת "ישראל ביתנו". השניים פנו לרותם בעקבות התבטאותו כלפי ח"כ זהבה גלאון בישיבת ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת.

רותם אמר במהלך הישיבה על גלאון כי היא "אפילו לא בהמה". בראיון, העביר עליו שי ביקורת וטען כי הוא התנהג בצורה שהיא "יותר גרועה מבהמה". שי ודרור התייחסו לכך שח"כ רותם נופף בפטישו במהלך הישיבה לכל עבר, וכינו התנהגות זו "אלימה" ו"מאיימת". ח"כ רותם אמר כי "מי שהרגיש מאוים יש לו בעיה".

ח"כ רותם אמר כי לדעתו אין פסול בהתנהגותו וכי הוא חושב שזו התנהגות ראויה לנבחר ציבור. בהמשך, החליפו הצמד וחבר הכנסת מהלומות בנושא מי מהם מייצג את הציבור, כאשר רותם טען כי הם אינם מייצגים את הציבור ושי ודרור מצידם טענו כלפיו את אותה טענה. ח"כ רותם אמר בתגובה: "אני מקווה שאני לא מייצג אתכם".

לאחר מכן, חילופי הדברים עטו טון חריף יותר ושי ציין כי לדעתו הוא מסכים עם זהבה גלאון שכינתה את ח"כ רותם "בריון". ח"כ רותם מצידו אמר לשי "גם אתה בריון אבל לא מצליח לך". כשנשאל אם הוא שמח להיות בריון, השיב רותם בחיוב.

בהמשך, שאלו השניים את ח"כ רותם בציניות מדוע הוא לא קם ונתן לח"כ גלאון סטירה. ח"כ רותם אמר "יכול להיות שאם אתה היית לידי, הייתי נותן לך סטירה". שי ודרור ציינו כי לדעתם רוב הציבור נגעל מההתנהגות של רותם, אותם כינו "בריונות" ו"מגעילה". רותם מצידו אמר בתגובה על שי ודרור כי הם "שני אנשים ליצנים, שאף אחד לא לוקח ברצינות".

הקטע שודר בתכניתם של שי ודרור ברדיו ללא הפסקה. היכנסו לדף הפייסבוק של התכנית