ח"כ חיים אמסלם נגד ההקצנה החרדית: "אם לא ניזהר, השכונות שלנו יהיו העתק של טהרן"

מדברים שנשא ח"כ הרב חיים אמסלם מש"ס, ניתן להבין שהוא מצדד בחלק מהדברים שאמר ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי - דברים שעוררו סערה גדולה. "הפרדת מדרכות? קרונות ברכבת הקלה? נשות הטאליבן? אלו תופעות הזויות", אמר אמסלם שקרא לעצור את הקיצונים החרדים - "זהו צו השעה"

לפני כעשרה ימים, צוטט אפרים הלוי באמרה שהסעירה את הציבור החרדי, וחלק מהציבור מהציבור החילוני. "התנהלות החרדים מסוכנת יותר מהאיום האירני", אמר ראש המוסד לשעבר. עתה, קיבל הלוי תמיכה לדבריו מח"כ חיים אמסלם - שיצא בעבר נגד הציבור החרדי וטען כי הוא אינו נושא בנטל בצורה שוויונית.

"הוא התנצל והסביר את עצמו, אבל הדברים שלו כוונו נגד ההקצנה החרדית. אנחנו שומעים מדי שבוע דבר הזוי: תופעת קווי המהדרין מתרחבת, יוזמה להפרדה בין גברים לנשים ברכבת הקלה בירושלים, מדרכות נפרדות לגברים ולנשים ותופעת "נשות הטאליבן", אמר ח"כ אמסלם בדברים שנשא.

הרב אמסלם הסביר כי אמנם יש לו ביקורת גם כלפי הציבור החילוני, אך הוא מבקש לשים מראה לחברה החרדית, אותה הגדיר "חברה יקרה". "רוב החרדים לא מסכימים לטאליבניזציה, ומקווים שבעוד 15 שנים השכונות לא יהיו העתק של שכונות מטהרן. מי שאמור לעצור את התופעה הזו אלו המנהיגים והרבנים הגדולים בתורה, שלא מסוגלים לעשות כן מהסיבות שלהם".

ח"כ אמסלם המשיך והעביר ביקורת גם על היד החופשית שנתנו ממשלות העבר לתופעות הללו. "40 שנים הממשלות נתנו למוטציות הללו להתפתח בצורה בלתי מבוקרת. הן מצדן רצו חופש לפעול במישור המדיני, ואפשרו להתנהל בצורה חופשית. ישנם עשרות אם לא מאות אלפים שחיים בעוני בחברה הזו וזהו למעשה צו השעה - יש לעצור את השיטה הזו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת