אחרי "חוק ארגוני השמאל": הכנסת תצביע על עוד חוקים שנויים במחלוקת

3 חוקים שמעוררים סערה במערכת הפוליטית צפויים לעלות היום להצבעה במליאת הכנסת - שינוי בהרכב הוועדה לבחירות שופטים שאמור להבטיח את מינויו של השופט סולברג לביהמ"ש העליון, התיקון לחוק איסור לשון הרע שיפגע בתקשורת ו"חוק גרוניס" המבטל את מגבלת הפנסיה לשופטים

לאחר שוועדת השרים לחקיקה אישרה אתמול את הצעת החוק להגבלת מימון ארגונים, הפוגעת אנושות בעיקר בארגוני שמאל, צפויה היום מליאת הכנסת להצביע על שורה נוספת של חוקים שנויים במחלוקת.

חברי הכנסת יצביעו בקריאה טרומית על החוק לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים, שאמור להכשיר את מינויו של השופט נועם סולברג לבית המשפט העליון.

אם יעבור החוק של ח"כ רוברט אילטוב (ישראל ביתנו) וזאב אלקין (ליכוד), הוא יחייב את לשכת עורכי הדין לתת את שני המושבים שהוקצו לה בוועדה בנציג אחד מהקואליציה ונציג אחד מהאופוזיציה. כך, יובטח רוב ימני בוועדה ויחוזק וכוחו של שר המשפטים יעקב נאמן.

בעיתון "הארץ" מדווח הבוקר כי משרד המשפטים קבע שהחוק, כפי שהוא כתוב כעת, איננו חוקתי.

הערכות: יאושר התיקון לחוק איסור לשון הרע

בנוסף, תצביע הכנסת בקריאה ראשונה על התיקון לחוק איסור לשון הרע. החוק, מאת ח"כ מאיר שטרית (קדימה) וח"כ יריב לוין (ליכוד), לפיו הפיצויים לנפגעי פרסומי דיבה יגדלו מ-50 אלף שקלים כיום לעד חצי מיליון שקלים - וזאת ללא כל הוכחת נזק. ההערכות הן כי לחוק יש רוב גדול בכנסת.

החוק השלישי שיעלה להצבעה נקרא "חוק גרוניס", המבטל את מגבלת היציאה לפנסיה לשופטים שנותרו להם שנתיים כהונה והם מעוניינים להתמודד על נשיאות בית המשפט העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת