אולמרט לליברמן: בניגוד לדיווחים, לא מודרת מכל מידע מודיעיני

ביום שישי דיווחה סוכנות הידיעות AP כי אביגדור ליברמן מודר מחומר מודיעיני רגיש בתקופת כהונתו כשר לעניינים אסטרטגיים בממשלת אולמרט. הערב שלח ראש הממשלה לשעבר מכתב לליברמן ובו הבהיר לו: הדיווח שקרי, כל המידע - כולל הרגיש ביותר, עמד לרשותך

ליברמן ואולמרט. מכתב הבהרה (חדשות 2)

"השר הממודר" - גרסת אהוד אולמרט: ראש הממשלה לשעבר שיגר הערב מכתב הבהרה לשר החוץ אביגדור ליברמן, בו הדגיש כי בניגוד לפרסומים בסוף השבוע לפיהם מודר ליברמן ממידע מודיעיני רגיש במהלך תפקידו כשר לעניינים אסטרטגיים בממשלת אולמרט - לא היה כך בפועל.

בסוף השבוע האחרון פרסמה סוכנות הידיעות AP דיווח המבוסס לכאורה על דברים של בכיר ישראלי, לפיהם לא ניתנה לליברמן גישה מלאה למידע מסווג, בין השנים 2006-2009. דוברו של ליברמן הכחיש את הדיווח מכל וכל, אך הערב שלח אולמרט מכתב הבהרה למי שמכהן היום בתפקיד שר החוץ.

"במסגרת כהונתך כשר לעניינים אסטרטגיים עסקת בסוגיות הרגישות ביותר", כותב אולמרט לליברמן. "הנחיתי את כל גופי המודיעין להעמיד לרשותך, לצורך מילוי תפקידך, את כל המידע המודיעיני, כולל הרגיש ביותר, שעמד לרשות גורמי המודיעין בישראל".

"בשום שלב לא הוטלה מגבלה כלשהי על מסירת מידע"

"כמו כן, הנחיתי את כל גורמי המודיעין להיפגש איתך באופן שוטף ולעדכן אותך בכל המידע שעמד לרשותנו", ממשיך אולמרט במכתב. "כך אכן קרה ומילאת את תפקידך על הצד הטוב והאחראי ביותר. בשום שלב לא הוטלה מגבלה כלשהי על מסירת מידע מודיעיני, ולו הרגיש ביותר ולעולם לא קיבלתי דיווח, בקשה או המלצה מצד גורם מודיעיני כלשהו, שמטרתם לצמצם את חשיפתך למידע כזה".

"צר לי על פרסומים שקריים, ואני מאחל לך למלא בהצלחה ובאחריות את תפקידך בממשלה, כפי שעשית בזמן היותך שר בממשלתי", מסיים אולמרט את המכתב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת