הוחמרה הענישה לעברייני "פגע וברח"

מליאת הכנסת אישרה הערב תיקון לחוק שיחמיר את עונשם של נהגים המעורבים בתאונת "פגע וברח". לפי התיקון לחוק, יוטלו עד 14 שנות מאסר לנהג המעורב בתאונה ולא הזעיק עזרה. נוסע ברכב הפוגע שלא יזעיק עזרה יקבל מחצית מעונש הנהג

ריבוי תאונות הפגע וברח בשנים האחרונות, העלה על סדר היום את הדיון בחומרת הענישה לאותם נהגים שבוחרים לא לעצור במקום התאונה, וחמור מכך - לא להזעיק עזרה, מהלך שמחמיר פעמים רבות את הפגיעה. הצעת חוק שהוגשה לכנסת הביאה לאישור תיקון לחוק, שיחמיר את הענישה כלפי נהגים שהיו מעורבים בתאונות פגע וברח.

לפי ההצעה המתוקנת ייקבע עונש מאסר של שלוש שנים להפקרה ברשלנות, שבע שנים להפקרה שלא ברשלנות ו-14 שנים לעבירת הפקרה שבה נגרמה חבלה חמורה. התיקון לחוק מוסיף גם חובת הזעקת עזרה לנוסע שנמצא עם הנהג ברכב בזמן התאונה, מלבד החובה על הנהג עצמו. נוסע שלא יזעיק עזרה, צפוי מהיום למחצית מהעונש שיוטל על הנהג.

במסגרת החמרת הענישה, נקבע כי בית המשפט לא יוכל להטיל עונש מאסר על תנאי על נהג שהורשע בעבירה של לא יוטל עונש מאסר על תנאי.

"ההצבעה היום מהווה עשיית צדק עם הנפגעים בתאונות פגע וברח. הפקרת פצוע בתאונה והסתלקות מהמקום מבלי להזעיק עזרה הינה תופעה שיש לעקור אותה מן השורש", אמר ח"כ זאב בילסקי, מיוזמי החוק. "ראוי שידע כל נהג העולה על הכביש כי חובתו הראשונית הינה להזעיק עזרה, שלעיתים עושה את ההבדל בין חיים למוות. זהו צעד נוסף במלחמה בתאונות הדרכים אשר יסייע למגר את תופעת עבירות ההפקרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת