תלונה: למה זועבי מעידה נגד ישראל?

אחרי שהשתתפה במשט הטורקי לעזר והתבטאה נגד פעילות חיילי צה"ל, ח"כ חנין זועבי טענה בפני בפורום בדרום אפריקה, הדן האם להגדיר את ישראל כמדינת אפרטהייד, כי מדינת ישראל גזענית. ח"כ שנלר התלונן נגד זועבי, שלדבריו לא ביקשה את אישור ועדת האתיקה לפני הטיסה וקרא: להפעיל סמכות נגד "השור המועד"

ח"כ זועבי. ארכיון (AP)

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) הגיש היום תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת נגד ח"כ חנין זועבי (בל"ד), לאחר שמצא כי זו לא ביקשה את אישור הוועדה לטוס לדרום אפריקה לצורך מתן עדות כנגד מדינת ישראל.

בתלונה מציין ח"כ שנלר כי זועבי השתתפה היום בפורום "טריבונל ראסל", המתקיים בקייפטאון ודן האם להגדיר את ישראל כמדינת אפרטהייד, והצהירה כי מדינת ישראל היא מדינה גזענית. בנוסף, טוען שנלר כי זועבי אומרת שיש להטיל על ישראל סנקציות דיפלומטיות, מסחריות ותרבותיות.

"מבדיקה שערכתי מצאתי כי לא ביקשה ח"כ זועבי את אישורה של ועדת האתיקה טרם נסיעתה לחו"ל, כמתחייב מתקנון הכנסת", ציין ח"כ שנלר וביקש מהוועדה לבדוק את התנהלותה של זועבי באשר "למהות הנסיעה, הגורמים המממנים וההגנה שהחוק נותן ומעניק לה בעת חתירתה כנגד מדינת ישראל". עוד הוסיף ח"כ שנלר כי במידת הצורך יש להפעיל את סמכות הוועדה כנגד "השור המועד".

"ח"כ זועבי לא העידה נגד ישראל, אלא נאמה בנושא המשטר הפוליטי והגזעני בישראל", נמסר מטעמה של ח"כ זועבי בתגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת