שטייניץ: "השביתה מיותרת, נציע שיפור שכר לעובדי הקבלן"

שר האוצר יובל שטייניץ התייחס בתכניתנו "פגוש את העיתונות" לאיום השביתה במשק, שצפויה להיכנס לתוקף ביום שני הקרוב. "מקווה שהשכל הישר ינצח", אמר שטייניץ, שציין כי האוצר יציע שמירה על זכויות שיפור ניכר בשכר עובדי הניקיון, התחזוקה והשמירה - אך לא לקלוט אותם כעובדים קבועים

שר האוצר יובל שטייניץ התארח בתכניתנו "פגוש את העיתונות" והתייחס לשביתה הכללית במשק שעלולה להיפתח ביום שני הקרוב ב-6:00 בבוקר. לדברי שטייניץ, משרד האוצר עושה "מאמצים גדולים למנוע את השביתה", אותה הוא מגדיר "מיותרת לחלוטין".

" יש הסכמה מלאה בין הממשלה להסתדרות על כך שצריך לעשות הרבה לשיפור תנאי ההעסקה לעובדים החלשים בכל המגזרים", אמר שר האוצר ופירט מה הממשלה עושה למען העובדים החלשים: "שכר המינימום הועלה - אנחנו המדינה המערבית היחידה שהעלתה השנה, יש מס הכנסה שלילי", אמר שטייניץ אך הסכים: " בהחלט יש עובדים שעושקים אותם".

שטייניץ הציג מה מוכן משרד האוצר לעשות למען עובדי הקבלן: "אנחנו מוכנים לעשות הרבה לשיפור שכרם ולשמירה על תנאיהם. אנחנו מוכנים לקחת את המודל של שוודיה, דנמרק, פינלנד והולנד. בשוודיה כל עבודות הניקיון והתחזוקה הם מיקור חוץ, אבל שם שומרים על זכויות העובדים הללו מכל משמר, ואם חברת שמירה או ניקיון מתעללת בהם - יש קנסות עתק".

"אם הכלכלה נפגעת - החברה נפגעת ואני מקווה שהשכל הישר מנצח ואני מקווה שמחר נגיע לפתרון מוסכם והשביתה תימנע", אמר שטייניץ".

לדבריו של שטייניץ, עדיין לא ידוע מה תהיה הנוסחה לפשרה במשא ומתן, שתוביל לביטול איום השביתה. "אנחנו מציעים שיפור ניכר בשכר של עובדי חברות שמירה, ניקיון ותחזוקה", אמר שר האוצר והציע שכר מינימום יותר גבוה משכר המינימום הרגיל בענפים הללו. "תהיה אכיפה דרקונית כך שעובדים לא יפוטרו כדי לחסוך פנסיה והבראה, נהיה מוכנים לקלוט כאלה שהם באמת חלק ממערך העובדים".

שייניץ ציין כי בכל מדינות ה-OECD יש חברות תחזוקה, ניקיון, שמירה וחברות נוספות שנותנות שירותים לממשלה כמו מחשוב. "אי אפשר לחזור 30 שנה אחורה ולהיות המדינה היחידה בעולם עם משק קשיח ולא מודרני ולא יעיל", דבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת