חברי הכנסת מציגים: מפגן חיבוקים

עם פתיחת מושב החורף של הכנסת, ולפני השחזת הציפורניים, התכנסו היום כמה עשרות חברי כנסת מרוב סיעות הבית - ועצרו הכל כדי להתחבק. "אני אוהבת להתחבק", אמרה ח"כ רונית תירוש, ואפילו ח"כ בן ארי הגיע להתחבק עם מי שנלחם באויבי ישראל - אבל לא ויתר על העקיצה לח"כים הערבים. "חיבוק לטיבי? הייתי שולח אותו לעזה"

משכן הכנסת הוא אחד המקומות האחרונים בישראל בהם אנו יכולים לראות גילויי חיבה. בדרך כלל, עסוקים המחוקקים בצעקות, האשמות וריבים על רקע פוליטי או אישי.

אבל היום, עם פתיחת מושב החורף של הכנסת, נענו כמה עשרות ח"כים ליוזמה והצטרפו ל'הפנינג חיבוקים' מיוחד שנערך בחצר המשכן. "זה נחמד להתחבק ולשבור את הקרירות של הבית הזה, אבל יש לזה כושר ספיגה נמוך ביותר. תכף תראו כשיתחיל המושב - הציפורניים יישלפו והחברויות יתפוגגו", אמרה ח"כ רונית תירוש מקדימה.

חברי הכנסת שהשתתפו במפגן האהבה הגיעו מכל סיעות הבית, מימין ומשמאל. "האווירה של ההפגנות בחוץ כנראה קירבה גם אותנו אחד לשני", אמר ח"כ עמיר פרץ ממפלגת העבודה, אליו הצטרפה ח"כ רוחמה-אברהם בלילא שאמרה כי "ישנה אווירת אחדות ואם כאן יכולים להתחבק ולו לרגע - גם בעם יכולים".

ואת מי חברי הכנסת היו מסרבים לחבק? "המ"פ שלי בטנק היה איש מרצ, ויחד נלחמנו באויבי ישראל", אמר ח"כ מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי, "אני מוכן לחבק כל אחד שתומך בתושבי הדרום, אבל מי שבעד תושבי עזה אני לא אחבק". וכאשר נשאל בן ארי על חברי הכנסת הערבים, ענה כהרגלו - "טיבי וזועבי מסתננים. לא הייתי מחבק אותם אלא שולח אותם לפרלמנט בעזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת