נשיא המדינה פרס קורא לחרדים: צאו לעבוד

נשיא המדינה נאם היום בפתיחת מושב הכנסת וקרא לחרדים לצאת לשוק העבודה. בנוסף, הזהיר הנשיא מהתחממות בעולם הערבי ואמר כי "לחמאס אין עתיד ואין תקווה". על המחאה החברתית: " מפגן דמוקרטי מכובד". צפו בנאום המלא

הכנסת בפתח - הנשיא בשטח: נשיא המדינה שמעון פרס הגיע היום לנאום בפתיחת מושב החורף של הכנסת ה-18 וקרא לחרדים לצאת לעבוד. "אני קורא לאנשי המגזר החרדי להרחיב השתתפותם במערכת העבודה. אני פונה לכל המעסיקים בישראל, פיתחו שעריכם לחרדים, נהגו בכבוד במנהגיהם ובצורכיהם", ציין הנשיא.

גם על המחאה החברתית לא פסח הנשיא בנאומו. "התנהלות המחאה ואהדת הציבור, היוו מפגן דמוקרטי מכובד ללא אלימות", שיבח הנשיא. "הצדק החברתי אינו רק עניין של הפגנה. הוא מקפל בתוכו תביעה חוזרת שהצדק ינחה שינוי בסדרי עדיפויות לאומיים", אמר והדגיש כי אסור שתובנות ומסקנות דוח ועדת טרכטנברג שאושרו יישארו רק על הנייר.

במהלך הנאום האשים הנשיא את חמאס בהסלמה האחרונה בדרום ואמר שהם ישאו בתוצאות מעשיהם ומחדליהם. "לחמאס אין עתיד ואין תקווה", הצהיר. "אני חש שהפעם אנו נכנסים למבחן היסטורי חסר תקדים ושהשנה הבאה תהיה שנה גורלית. בהיקף שלא ידענו כמוהו", אמר.

בנוסף הזהיר מהתהפוכות בעולם הערבי: "פני העולם החדש עדיין לוטות בערפל. ישנן מדינות ערביות השואפות להגמוניה על כל האזור, וישנן אחרות שפניהן לשלום. עלינו להיות מוכנים לפגוש הקצנה דתית ועלינו להיות נכונים לשלום.אין מקום להפתעות", הדגיש פרס בנאומו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת