ריבלין: "המחאה החברתית חשפה את הכנסת במערומיה"

אחרי פגרת הקיץ של הכנסת ה-18, התייצבו היום חברי כנסת ישראל בהיכל בירושלים ופתחו את מושב החורף. "הקיץ הזה יירשם בתולדותינו כקיץ בו נאבקה החברה הישראלית על דמותה ונשמתה", אמר יו"ר הכנסת ריבלין והודה כי "הכנסת נתפסה לא מוכנה". צפו בנאום המלא

המחאה החברתית הגיעה לכנסת. יו"ר הכנסת ראובן ריבלין נאם היום בפתיחת מושב החורף של הכנסת ה-18, והודה כי המחאה "חשפה את הכנסת במערומיה". "הקיץ הזה יירשם בתולדותינו כקיץ בו נאבקה החברה הישראלית על דמותה ונשמתה", הדגיש ריבלין בנאומו. "הכנסת נתפסה לא מוכנה משום שהיא עדיין תקועה בויכוח עקר ומלאכותי אודות הקו הירוק".

הכנסת חוזרת מפגרת הקיץ שלה, במהלכה התרחשו אירועים רבים וקריטים שישפיעו על הרוחות בהיכל, ביניהם המחאה החברתית, העסקה לשחרור גלעד שליט והרצון הפלסטיני להתקבל כמדינה באו"ם. "רק בשילוב ידיים של העם והכנסת, רק בחשבון נפש אמיתי של המפלגות הגדולות, נוכל להבטיח סדר יום חברתי חדש", הוסיף ריבלין וציין כי החודשים האחרונים הפיחו בחברי הכנסת רוח חדשה.

"תחת מסך הערפל של הסכסוך המדיני לא הבחנו עד כמה הפכנו למסוכסכים עם עצמנו", הדגיש בנאומו. "בימים האלה קם העם על רגליו כשבפיו הבשורה שמעתה זה אנחנו ולא רק אני", הוסיף.

"שינוי בסדר היום החברתי יתחיל מכאן: ממליאת הכנסת, מוועדות הכנסת וממפלגות הבית הזה. אני מקווה שנוכחותם של ראשי המחאה כאן באולם - נעוצה בהבנה הזאת", סיכם ריבלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת