הליכוד נגד הפגנת המחאה: "ערב של אנטי צדק חברתי"

ראש צוות התגובות של הליכוד, ח"כ אופיר אקוניס, פתח במתקפה חריפה נגד משתתפי עצרת המחאה החברתית בכיכר רבין. "זה היה ערב של אנטי צדק חברתי", אמר אקוניס. "הם היו צריכים להפגין סולידריות חברתית עם תושבי הדרום. במבחן הזה הם כשלו. בזמן שמיליון איש הותקפו, בת"א נהנו משלום חנוך והחמישיה הקאמרית"

ההפגנה בכיכר רבין, אמש (AP)

המחאה החברתית הרימה אתמול שוב את ראשה, ובמפלגת השלטון לא מסתירים את חוסר שביעות הרצון, בייחוד לאור מתקפת הרקטות שהתרחשה במקביל באזור הדרום. ראש צוות התגובות של הליכוד, ח"כ אופיר אקוניס, טען כי "ההפגנה אתמול היא ביטוי לניתוק חברתי ולעשיית אי צדק", והגדיר את העצרת "מופע של אנטי צדק חברתי".

זעמו של אקוניס על ראשי המחאה בא לידי ביטוי כבר אתמול, כשהעלה סטטוס לעמוד הפייסבוק שלו שבו כתב כי "היה יותר ממכובד אם בצעד של 'סולידריות חברתית', ראשי המחאה היו דוחים את ההפגנות הערב. אבל, כנראה שלדבר על 'צדק חברתי' ולדעת מהו באמת צדק חברתי - המרחק רב. מחזק את ידי התושבים בדרום".

הבוקר שב אקוניס והביע אכזבה לנוכח החלטת המארגנים לקיים בכל מקרה את העצרת לפי התכנון. "זה היה ערב של אנטי צדק חברתי. בזמן שכמעט מיליון ישראלים מותקפים ונפגעים מעשרות רקטות וגראדים בואכה אשדוד, בכיכר בתל אביב נהנו מהופעות", אמר.

"נאה דורש, נאה מקיים"

ח"כ אופיר אקוניס (חדשות 2)
אקוניס הוסיף כי "סולידריות חברתית, כפי שקוראים לה המפגינים, נבחנת בדיוק ברגעים כאלה. הם היו צריכים להפגין סולידריות חברתית עם תושבי הדרום ובעיקר עם הפריפריה הדרומית. במבחן הזה הם כשלו. מי שמדבר על צדק חברתי - נאה דורש, נאה מקיים. אתמול הם לא קיימו".

אקוניס גם זעם על המופעים שנערכו על במה העצרת ואמר: "צדק חברתי נבחן במעשים ולא בדיבורים. במבחן הזה הם לא עמדו אתמול, כשתושבי הדרום שיוועו לסולידריות שלהם. במקום זה, הם נהנו ממערכון לא מצחיק במיוחד של 'החמישייה הקאמרית' ושלום חנוך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת