הצעת חוק חדשה: שחקנים ערבים בנבחרת ישראל יחויבו לשיר את ההמנון

בירם כיאל ישיר "נפש יהודי הומיה"? לפי הצעת החוק החדשה של ח"כ מיכאל בן ארי, יחוייבו כל הספורטאים המייצגים את ישראל בתחרויות רשמיות בחו"ל לדעת לשיר את ההמנון הלאומי, ואם זה לא מספיק - גם לחתום על מסמך בו יצהירו על נאמנות למדינה היהודית והדמוקרטית

סלים טועמה. חבריו יחוייבו לשיר את התקווה (חדשות 2)

מושב החורף של הכנסת ייפתח רק מחר, אך חברי הכנסת כבר מתכוננים במרץ עם שלל הצעות חוק - הנוגעות גם לעולם הספורט. ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) יניח מחר הצעת חוק לשולחן הכנסת, הנוגעת לשילובם של שחקנים ערבים, או כאלה שאינם מכירים במדינה, בנבחרות ישראל השונות.

על פי הצעת החוק, יחויבו כל הספורטאים המייצגים את ישראל בנבחרות השונות לדעת לשיר את ההמנון הלאומי, ובנוסף לחתום על הצהרת נאמנות למדינת ישראל ולערכיה היהודים והדמוקרטים.

"זו זכות גדולה לייצג את ישראל, אך לא נקבל תופעות של זלזול בדגל ובהמנון הלאומי. המדינה משקיעה בטיפוח מתקני הספורט ואף מתקצבת את ישירות את האגודות", הסביר ח"כ בן ארי שהוסיף כי "בנבחרת ישראל ישחקו רק שחקנים המכבדים את המדינה, ומכירים בכך שמדובר במדינה יהודית ודמוקרטית".

חשוב לציין כי במהלך עשרות השנים האחרונות ייצגו את נבחרות ישראל, בעיקר בנבחרת הכדורגל, עשרות שחקנים ערבים. בין השמות הבולטים: עבאס סואן, ג'ימי טורק, זאהי ארמלי, סלים טועמה, ואליד באדיר ובירם כיאל - שאף הצהיר בעבר כי הוא אינו שר את ההמנון "אך מכבד אותו. בעת ההשמעה אני פשוט עומד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת