מחר: הממשלה תאשר את הטבות טרכטנברג

הממשלה תאשר מחר בישיבה מיוחדת שתתקיים בצפת את הטבות המסים של ועדת טרכטנברג בראשות הפרופ' מנואל טרכטנברג. ההטבות צפויות להיכנס לתוקף ב-1 בנובמבר 2012, רק לאחר אישורן בכנסת. ראש הממשלה: משקי בית רבים יחסכו אלפי שקלים בשנה ואף יותר

הממשלה תאשר את המסקנות. פרופ' טרכטנברג (חדשות 2)

הממשלה תאשר מחר בישיבה מיוחדת שתתקיים בצפת את הטבות המסים של ועדת טרכטנברג בראשות הפרופ' מנואל טרכטנברג. הישיבה תתקיים בצפת מאחר ושם ראש הממשלה בנימין נתניהו יחנוך מחר את בית הספר החדש לרפואה שהוקם בעיר. ההטבות צפויות להיכנס לתוקף ב-1 בנובמבר 2012, רק לאחר אישורן בכנסת.

בין ההטבות שיאושרו מחר:

• ביטול התוספת למס על הדלקים (בלו) - הטבה בשווי של 2.5 מיליארד ₪ שמשמעותה היא חסכון של 40 אגורות לכל ליטר בנזין, חסכון 20 אגורות בכל ליטר סולר, מה שיכול להשפיע על מחירי התחבורה הציבורית, וחסכון של 34 ₪ לטון פחם, הוזלה שיכולה להשפיע על מחירי החשמל.

• יינתנו 2 נקודות זיכוי לגבר לכל ילד עד גיל 3 - המשמעות הכספית היא 418 שקל לחודש עבור כל ילד עד גיל 3 - תוספת של 5,000 ₪ בשנה, וזאת לנקודת המס שאמא מקבלת לילד עד גיל 18. בנוסף תינתן נקודת זיכוי נוספת לאמא לילד עד גיל 5.

• 'מס הכנסות גבוהות' בשיעור 2% לכל מי שהכנסתו מכל מקור שהוא עולה על מיליון שקל לשנה

• בנוסף יאושר ביטול כולל של המכסים על ייבוא מוצרים, שאינם מייצור מקומי. יורדו מיסי הקנייה בענפים תחרותיים, למשל מוצרי אלקטרוניקה. כמו כן,
יועלה המס על רווח הון מ-20% ל-25%. מס החברות יועלה ל-25%, ומתווה השינויים במס הכנסה ומס חברות יישקל מחדש עד שנת 2014.

נתניהו: מנסים להפחית את יוקר המחייה בישראל

נתניהו יישא מחר דברים בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת בצפת, שם ייפתח בית ספר לרפואה, הראשון שנפתח מזה 37 שנה. "משקי בית רבים יחסכו אלפי שקלים בשנה ואף יותר - בזכות אישור ההמלצות האלה, וזוהי רק ההתחלה", יאמר ראש הממשלה. "בשבועות הקרובים יאושרו חלקים נוספים בדוח טרכטנברג במטרה להפחית את יוקר המחיה בישראל.

"למי שחושב שאפשר להכניס את המדינה להוצאות ללא גבולות ובכך להגדיל את האוברדראפט הלאומי, אני אומר: לא ניכנס להרפתקאות תקציביות שיעמידו בסכנה את יציבות המשק הישראלית, ויביאו לפיטורים המוניים. עבדנו קשה כדי להגיע ליציבות הכלכלית בה מצוי המשק הישראלי, ואנחנו לא רוצים להגיע למצב בו נמצאות היום כלכלות שנחשבו לחזקות בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת