"קם עם ואמר: הכנסת הופכת ללא רלוונטית"

יו"ר הכנסת רובי ריבלין עושה חשבון נפש נוקב רגע לפני פתיחת מושב החורף. בריאיון לתוכניתנו "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס אמר: "המחאה החברתית תשפיע על המושב הנוכחי של הכנסת והמושב הזה ישפיע על הרכבה של הכנסת ה-19". ריבלין צופה כי השתפות האזרחים בבחירות הבאות תהיה גבוהה מ-4 מערכות הבחירות הקודמות

רגע לפני פתיחת מושב החורף של הכנסת, יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין מעניק ריאיון מיוחד לתכניתנו "פגוש את העיתנות" עם דנה ויס. "הכנסת צריכה לעשות חשבון נפש גדול למאורעות שקרו בקיץ. העם קם ואמר: 'הכנסת הופכת להיות לא רלוונטית', אבל הכנסת היא הרלוונטית היחידה כי רק שם אפשר להצביע ולהכריע", הצהיר ריבלין בהתייחס למחאה החברתית ששטפה את המדינה.

"המחאה החברתית תשפיע על המושב הנוכחי של הכנסת והמושב הזה ישפיע על הרכבה של הכנסת ה-19", המשיך יו"ר הכנסת. כל דבר שיעשה במושב הזה ישפיע באופן ישיר על סיכוייהן ויכולותיהן של המפלגות להתמודד בבחירות הבאות". ריבלין מוציא כרטיס צהוב לחברי הכנסת ומזהיר כי "כל חבר כנסת צריך להיות יותר רציני בעבודתו".

"שמחתי לשמוע השבוע שאנשי המאבק מעבירים את המחאה לכנסת, ברוב הכנסות עד היום לא נגעו בצדק חברתי. הם באים ואומרים שהכנסת הזו עוצבה על ידי העם. הריבון רוצה להתערב מפעם לפעם ולשכנע את חברי הכנסת שהם צריכים לחזור בהם מדרך זו אחרת. להערכתי ההשתתפות בבחירות לכנסת הבא תהיה גבוהה לאין שיעור מארבע מערכות הבחירות האחרונות שהיו לנו", צופה ריבלין.

"בחירות לא מאיימות על ראש הממשלה"

בהתייחס למעמדו של ראש הממשלה אמר יו"ר הכנסת כי "מעמדו של נתניהו היום הופך את היוצרות. עד ליציאה לפגרה של הכנסת הוא היה בלחצים אשר חייבו אותו לוותר ולהתקפל, חייבו אותו למנוע בכל מחיר בחירות העתידיות להתקיים". ריבלין הדגיש כי "כיום ראש הממשלה לא מאוים מבחירות".

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק