ליברמן: "תוך שנה יעופו כאן טילים על כפר סבא והרצליה"

שר החוץ אביגדור ליברמן יורה לכל הכיוונים בתדרוך שכינס לקראת פגישת הקוורטט ביום רביעי. למרות המצב המדיני הרגיש של ישראל הוא בוחר לתקוף את יו"ר הרשות הפלסטינית ואומר: "אבו מאזן הוא המכשול הגדול ביותר להסדר בינינו לבין הפלסטינים", ומתייחס גם לעסקת שליט: "עקרונית, אני נגד הידברות כלשהי עם חמאס"

אביגדור ליברמן. מנבא שחורות (רויטרס)

התבטאות יוצאת דופן במיוחד מגיעה היום מפיו של שר החוץ אביגדור ליברמן, שמעריך כי בקרוב תושבי המרכז יהיו תחת אש. "תוך שנה נראה קסאמים על כפר-סבא והרצליה. השאלה היא האם נראה קסאמים על גוש דן, והתשובה היא כן, לא ב-100%, אלא ב-200%", הזהיר ליברמן.

ליברמן אמר את הדברים במהלך תדרוך עיתונאים שקיים במשרד החוץ לקראת פגישת הקוורטט ביום רביעי הקרוב. בנוסף התייחס שר החוץ למשא ומתן עם הפלסטינים: "אם נגיע להסדר יציב עם הפלסטינים אני מוכן ללכת על זה, אבל כרגע כל מה שאני רואה זה רק מצב הפוך. ברגע שהם יקבלו מדינה עצמאית, יהיו קסאמים".

שר הביטחון תקף גם את יו"ר הרשות: "אבו מאזן הוא המכשול הגדול ביותר להסדר בינינו לבין הפלסטינים, הוא ראה מה קרה לכל חבריו הקרובים - קדאפי, מובארק ואחרים, והוא מאיים שיחזיר את המפתחות. זה לא איום, זו ברכה, כל מי שיבוא אחריו יהיה יותר טוב. הוא עוסק רק באג'נדה הפרטית שלו, כל מה שחשוב לו זה מקומו בהיסטוריה ואיך יבלה את חייו ברווחה ועושר".

בנוסף הטיל ליברמן ספק ביציבות ממשלת נתניהו: "אני אתפלא מאוד אם הממשלה הנוכחית לא תשרוד עד סוף ימיה. אני לא רואה סיבה או אינטרס למישהו לפרוש. לפעמים יש דינמיקה שיותר חזקה מרצונות של אנשים ואנחנו מוצאים את עצמנו בתוך הקלחת, אבל מבחינת אינטרס - אין כזה".

ליברמן חזר על עמדתו כי לא יסכים להקפאת הבנייה בהתנחלויות: "זה לא יקרה, לא תהיה הקפאה נוספת. בדיעבד, ההקפאה לא הצדיקה את עצמה. השאלה הבסיסית היא מה יקרה כשהפלסטינים יקבלו עצמאות, מי ייתן לנו ערבויות שלא נראה קסאמים על רעננה והרצליה. לא קיבלתי עד היום שום ביטחון, שום יסוד סביר להניח שזה לא יקרה".

בנוסף התייחס שר החוץ לעסקת שליט: "יש לברך על זה שהחייל בבית. כל הנימוקים שנתתי בפורומים סגורים מספיקים, לא רוצה להוסיף". עם זאת, הוסיף שר החוץ רמיזה לוועדת שמגר: "עקרונית, אני נגד הידברות כלשהי עם חמאס, והקמת ועדות זו בריחה מאחריות".

בהכנת הכתבה השתתפה לילך ויסמן

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק